Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zostało kilka dni, aby ubiegać się o dodatek 600 GBP na rachunki za energię w UK

Tysiącom gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii zostało tylko kilka dni, aby ubiegać się o płatność do 600 GBP na pokrycie rachunków za energię.

Zimowa dopłata paliwowa jest wypłacana emerytom, aby pomóc im w opłaceniu rachunków za energię w chłodniejszych miesiącach, a w tym roku dodawane jest do niej do 300 GBP dotacji.


Departament Pracy i Emerytur (DWP) potwierdził w grudniu, że w tegorocznej transzy dokonano już 11,6 mln płatności.

Płatność jest zwykle dokonywana automatycznie, ale nadal mogą istnieć tysiące emerytów, którzy nie otrzymali swoich pieniędzy.

Może to wynikać z tego, że muszą złożyć wniosek, a pozostało tylko kilka dni, aby to zrobić, w przeciwnym razie stracą płatność.

To, ile pieniędzy można otrzymać, zależy od wieku i tego, czy otrzymuje się określone świadczenia.

13 stycznia był ostatnim dniem, w którym pieniądze powinny były dotrzeć automatycznie.


Każdy, kto uważa, że się kwalifikuje, ale nie otrzymał dodatku automatycznie, musi złożyć wniosek do końca dnia 31 marca.

W tym roku wszyscy emeryci kwalifikujący się do dopłaty paliwowej otrzymują dodatkowo od 150 do 300 GBP z tytułu kosztów utrzymania.

Oznacza to, że w zależności od okoliczności można otrzymać od 250 GBP do 600 GBP bezpośrednio na konto bankowe.

Pieniądze mają pomóc starszym osobom w pokryciu kosztów ogrzewania ich domów zimą, które w tym roku gwałtownie wzrosły z powodu kryzysu energetycznego.

Kto się kwalifikuję do otrzymania dodatku w wysokości do 600 funtów?

Aby kwalifikować się do otrzymania Zimowej Dopłaty Paliwowej, musisz urodzić się w dniu 25 września 1956 r. lub wcześniej i mieszkać w Wielkiej Brytanii przez co najmniej jeden dzień w tygodniu od 19 do 25 września 2022 r.

Każdy, kto się kwalifikuje do otrzymania Winter Fuel Payment, otrzyma również do 300 funtów dodatku na rachunki za energię dla emerytów.

Płatność nie podlega opodatkowaniu i nie wpłynie na żadne inne otrzymywane zasiłki.

Jak ubiegać się o dodatek?

Zdecydowana większość emerytów powinna otrzymać te pieniądze automatycznie i nie było potrzeby ubiegania się o ten dodatek.

Płatności z tytułu rosnących kosztów utrzymania były wypłacane automatycznie wraz z zimowymi płatnościami na ogrzewanie domu od połowy listopada ubiegłego roku i powinny zostać wypłacone do 13 stycznia 2023 roku.

Każdy, kto uważa, że się kwalifikuje, ale nie otrzyma płatności do 13 stycznia, powinien skontaktować się z rządowym Winter Fuel Payment Centre online lub dzwoniąc pod numer 0800 731 0160.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pełna lista płatności w UK, które wzrosną w kwietniu 2023 r. Niektórzy otrzymają 600 GBP podwyżki
 Czytaj następny artykuł:
Książę Harry może stracić amerykańską wizę i zostać deportowany z USA