Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sprawdził konta i zobaczył, że ma milion funtów na minusie. Bank nie potrafi tego wyjaśnić

Brytyjskie media opisują sytuację mężczyzny, który nie dość, że stracił wszystkie oszczędności z kont bankowych, to dowiedział się, że ma 1000000 GBP długu w banku.

Jak podaje Lancashire Telegraph ojciec, który odkrył, że jego limity na kontach bankowych zostały przekroczone o 1 000 000 funtów, powiedział, że ta sytuacja ma ogromny wpływ na jego życie i zdrowie psychiczne jego rodziny.


Mężczyzna musiał prosić przyjaciół o pomoc, aby mógł kupić jedzenie rodzinie, bo bank przez prawie miesiąc nie dał mu żadnego wyjaśnienia o tym, co się stało z jego pieniędzmi.

Darren Edwards z Burnley miał na swoich kontach bankowych około 3000 funtów na miesięczne rachunki, ogólne wydatki na życie i oszczędności na letnie wakacje, ale 25 kwietnia dwa jego konta w Barclays nagle straciły po 500 000,07 funtów.

Darren zorientował się, że coś jest nie tak, gdy jego karty zostały czterokrotnie odrzucone w McDonald's drive-thru.

Ostatecznie zapłacił gotówką, a po sprawdzeniu salda bankowego stwierdził, że oba konta, które ma w Barclays, wykazały, że mają po 500 000 funtów na minusie.


Jak się okazało, bank zamroził jego konta. On sam uważa, że​​albo jego konto zostało zhakowane, albo wystąpił jakiś błąd w transakcji.

Wcześniej grupa konsumencka Which? Ostrzegała, że strony internetowe i aplikacje niektórych banków nie mają odpowiednich zabezpieczeń, potencjalnie pozostawiając „otwarte drzwi” dla oszustów.

41-letni mężczyzna twierdzi, że przez prawie miesiąc był „pozostawiony w niewiedzy”, a bank nie potrafił mu wyjaśnić, gdzie podziały się pieniądze.

Ojciec dwójki dzieci powiedział Lancashire Telegraph, że „nic mu nie zostało” i nie stać go na opłacenie rachunków.

„Nie stać mnie już nawet na wyżywienie mojej rodziny. Moi przyjaciele i rodzina pomagają mi, ale to również odbija się na nich, ponieważ mają własne rachunki” - dodał.


„Próbowałem zadzwonić do banku, ale kobieta nie mogła mi nic powiedzieć. Nikt nie chciał wyjaśnić, co się dzieje. Poszedłem do banku i byłem tam przez jakiś czas, ale powiedzieli to samo”.

„Planowaliśmy zabrać dzieci do Blackpool na weekend, ale nie mogliśmy tego zrobić”.

Zobacz też:


Mężczyzna wyjaśnił również, że jego rodzina oszczędzała na wakacje w Ameryce w lipcu i czekała tylko na dobrą ofertę lotów, jednak teraz wszystko przepadło.

Gdy Lancashire Telegraph wysłał zapytanie dotyczące tej sytuacji, rzecznik Barclays Bank poinformował: „Barclays przestrzega swoich zobowiązań prawnych i regulacyjnych. Nie możemy udostępnić żadnych informacji”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mieszkańcy UK kwalifikują się do dodatku do 350 funtów, nawet jeśli nie otrzymują zasiłków
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair, easyJet i Jet 2. Podróżni ostrzeżeni przed anulowaniem lotów do unijnego kraju