Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, easyJet i Jet 2. Podróżni ostrzeżeni przed anulowaniem lotów do unijnego kraju

Podróżni z Wielkiej Brytanii udający się do Hiszpanii zostali ostrzeżeni, że mogą zostać dotknięci opóźnieniami i odwołaniami lotów w nadchodzących miesiącach, ponieważ piloci planują akcję strajkową.

Hiszpański Związek Pilotów Linii Lotniczych (SEPLA) rozważa kolejne strajki w letnich miesiącach z powodu sporu z hiszpańskim Ministerstwem Transportu, Mobilności i Agencji Miejskiej.


Związek jest obecnie niezadowolony z ustawy o „minimum usług”, która wymaga, aby piloci zgłaszali się do pracy na co najmniej 90% zaplanowanych lotów, nawet jeśli są zaangażowani w akcje protestacyjne przeciwko stawkom wynagrodzeń.

SEPLA wyjaśniła, że ​​hiszpańskie Ministerstwo Transportu, Mobilności i Agencji Miejskiej zostało 15 razy uznane przez hiszpański sąd krajowy za winne naruszania prawa do pełnego strajku, zwłaszcza pilotów.

Sekretarz generalny SEPLA, Javier Fernández, powiedział na konferencji prasowej, że kolejny strajk jest coraz bardziej prawdopodobny.

Obecnie SEPLA reprezentuje pilotów pracujących w liniach Ryanair, easyJet oraz Norwegian, Swiftair, Plus Ultra, Jet 2, Eurowings i Evelop.


Według Biuletynu Codziennego Majorki, inne grupy robocze, takie jak kontrolerzy ruchu lotniczego, stewardessy i prawdopodobnie pracownicy transportu naziemnego, mogą przyłączyć się do akcji strajkowych, aby wywrzeć presję zarówno na linie lotnicze, jak i hiszpański rząd.

Jednak sekretarz generalny SEPLA, Javier Fernández-Picazo, stwierdził, że: „To decyzja, którą należy ocenić i wynegocjować”.

Na początku tego miesiąca doszło do poważnych zakłóceń, kiedy pracownicy linii lotniczych rozpoczęli strajk we Francji.

Ryanair odwołał 220 lotów, co odpowiada prawie za 40 000 miejsc. British Airways odwołało około 20 lotów, a easyJet anulował 28.


W filmie opublikowanym wtedy na stronie linii lotniczej na Twitterze O'Leary zaatakował francuskie władze i wezwał do interwencji Komisję Europejską i jej przewodniczącą Ursulę von der Leyen.

„Władze francuskie powiedziały nam, że musimy odwołać kolejne 220 lotów, większość z nich przelatuje nad Francją” – powiedział.

„Oznacza to, że kolejne 40 000 pasażerów będzie miało anulowany lot w majowy weekend świąteczny z powodu francuskich strajków ATC” – dodał.

Zobacz też:


„To niesprawiedliwe, że loty z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii lub z Włoch do Portugalii są odwoływane tylko dlatego, że grupa francuskich jednostek kontroli ruchu lotniczego chce rozpocząć strajk” – stwierdził szef tanich linii lotniczych, dodając, że w krajach takich jak Włochy i Grecja, przeloty są chronione podczas strajków.

„Szanujemy ich prawo do strajku, ale jeśli chcą strajkować, anulujmy loty do Francji, a chrońmy przeloty” – powiedział.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Sprawdził konta i zobaczył, że ma milion funtów na minusie. Bank nie potrafi tego wyjaśnić
 Czytaj następny artykuł:
Pełna lista produktów spożywczych w UK, których cena się podwoiła w ciągu roku