Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Lotnisko w Birmingham znosi limit 100 ml płynu w bagażu podręcznym. Kiedy zmiana wejdzie w życie?

Podróżni korzystający z lotniska w Birmingham w Wielkiej Brytanii nie będą już musieli ograniczać ilości płynów w bagażu podręcznym do 100 ml, ponieważ port lotniczy przygotowuje się do poważnej transformacji.

Szefowie BHX poinformowali wczoraj, że obiekt bezpieczeństwa „nowej generacji” ma zostać ukończony do czerwca 2024 r., a wraz z nim nastąpi zmiana w sposobie podróżowania pasażerów z płynami i elektroniką.


W ramach przebudowy hali bezpieczeństwa na lotnisku zostaną również wprowadzone nowe punkty kontroli bezpieczeństwa, a pasażerowie zyskają większą elastyczność w sposobie podróżowania z płynami – podało Birmingham Live.

Zniesienie ograniczeń ma zmniejszyć kolejki do kontroli bezpieczeństwa, które są zbyt duże w godzinach szczytu.

Ogłaszając wczoraj zmianę, szefowie BHX poinformowali, że w czerwcu 2024 r. nowy dostawca zabezpieczeń, Smiths Detection, uruchomi punkty kontrolne w ich hali ochrony.

Co zmiany oznaczają dla podróżnych?

Wdrożenie nowych skanerów produkowanych przez Smiths Detection pozwoli pasażerom na pozostawienie płynów i elektroniki w bagażu podręcznym.

Chociaż zniesienie ograniczenie nią do 100 ml płynów w bagażu podręcznym to dobra wiadomość należy wziąć pod uwagę to, że w rzeczywistości zostanie ono zastąpione nowym ograniczeniem, które będzie wynosiło 2 litry.

Nowe punkty kontroli bezpieczeństwa będą wyposażone w specjalny typ skanera, który wytwarza obrazy 3D o wysokiej rozdzielczości w celu szybszej i dokładniejszej oceny bagażu.

Inne nowe rozwiązania, które zostaną wprowadzone na lotnisku w Birmingham, obejmują iLane, automatyczny system zwrotu tacek oraz dodatkowe systemy rentgenowskie, które zostaną również rozmieszczone w punktach kontrolnych.

Zmiany wejdą w życie do czerwca 2024 r. w ramach modernizacji hali bezpieczeństwa BHX o wartości 40 milionów funtów.


Stephen Barker, dyrektor ds. rozwoju i budowy na lotnisku w Birmingham, powiedział: „Po zbudowaniu i oddaniu do użytku w czerwcu 2024 r., nasza nowa strefa kontroli przed lotem jeszcze bardziej poprawi nasze i tak już wysokie standardy bezpieczeństwa, a także poprawi efektywność naszej działalności”.

„Ta zwiększona wydajność umożliwi nam szybką obsługę klientów, zwłaszcza w godzinach szczytu. Klienci nie będą już musieli wyjmować płynów i laptopów z bagażu podręcznego. Wybraliśmy firmę Smiths Detection ze względu na jej udokumentowane doświadczenie w opracowywaniu przodujących technologii, które poprawiają bezpieczeństwa i wydajności oraz ich zaangażowanie we współpracę z nami i kontynuację drogi doskonalenia przez wiele lat”.

Zobacz też:


Zmiany, które zostaną wprowadzone na lotnisku, są dostosowaniem do wymogów przepisów brytyjskich, które zobowiązują lotniska do posiadania punktów kontrolnych i umożliwienia pasażerom wniesienia do dwóch litrów płynów w bagażu podręcznym oraz wyeliminowania konieczności wyjmowania elektroniki i płynów z toreb.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjscy rolnicy wyrzucają ogórki, bo rynek zalewają tańsze importowane z zagranicy
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair wydaje oświadczenie w sprawie lotu do Wielkiej Brytanii, który nie poszedł zgodnie z planem