Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Netflix rozpoczyna walkę z udostępnianiem kont w Wielkiej Brytanii

Netflix rozpoczął walkę z udostępnianiem kont w Wielkiej Brytanii, wysyłając e-maile do klientów, którzy udostępniają swoje konta osobom „spoza ich gospodarstwa domowego”.

We wtorek firma poinformowała, że ​​wysyła e-maile dotyczące udostępniania kont klientom w 103 krajach i terytoriach, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Australii, Singapurze, Meksyku i Brazylii – podało Sky News.


E-maile przypominają współużytkownikom, że konto Netflix powinno być używane tylko w jednym gospodarstwie domowym.

Płacący klienci mogą też dodać członka dla osoby mieszkającej poza domem za dodatkową opłatą.

W Wielkiej Brytanii opłata wynosi 4,99 GBP miesięcznie.

Członkowie mogą również przenosić profil osoby, dzięki czemu użytkownik może zachować swoją historię przeglądania i rekomendacje.


Netflix oszacował, że ponad 100 milionów gospodarstw domowych przekazało swoje dane logowania przyjaciołom i rodzinie, którzy z nimi nie mieszkają.

Pod koniec marca liczba płacących klientów Netflixa na całym świecie wyniosła 232,5 miliona.

Zgodnie z zasadami osoby w tym samym gospodarstwie domowym mogą nadal dzielić konto Netflix i korzystać z niego na różnych urządzeniach podczas podróży, podała firma.

Przekazywanie danych logowania rodzinie i przyjaciołom jest dość powszechne, pomimo warunków Netflix, które mówią, że „osoby, które nie mieszkają w Twoim gospodarstwie domowym, będą musiały korzystać z własnego konta”.


Netflix już wcześniej zaczął blokować klientów udostępniających swoje konta osobom, z którymi nie mieszkają.

Gigant streamingowy, który stracił subskrybentów w wyniku konkurencji i rosnącej inflacji, rozpoczął sprawy sądowe w Chile, Kostaryce i Peru z osobami udostępniającymi hasła i rozważa zrobienie tego w innych krajach.

Aby przyciągnąć klientów, firma wprowadziła również nowy, tańszy pakiet z reklamami, który kosztuje 4,99 GBP miesięcznie.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Miliony osób w UK otrzymają do 1200 GBP zastrzyku gotówki w ramach rządowego programu. Czy się kwalifikujesz?
 Czytaj następny artykuł:
Inflacja w UK spadła do 8,7%, ale ceny żywności nadal szybko rosną