Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Cena energii w Wielkiej Brytanii spadnie o 450 funtów rocznie

Ofgem ma ogłosić jutro spadek ceny energii o 450 funtów, ale działacze ostrzegają, że kryzys paliwowy „jest daleki od zakończenia”.

Zgodnie z najnowszą prognozą grupy Cornwall Insight, średnie ceny energii spadną o około 446 funtów rocznie.


Doradcy energetyczni z Cornwall Insight przewidują, że od lipca przeciętne gospodarstwo domowe będzie płacić około 2054 GBP rocznie.

Według Ofgem przeciętne brytyjskie gospodarstwo domowe liczy 2,4 osoby i zużywa 2900 kWh energii elektrycznej i 12 000 kWh gazu.

Każde gospodarstwo domowe zatem zapłaci za energię, którą zużywa, więc jeśli ktoś zużywa jej więcej niż przeciętne gospodarstwo domowe, zapłaci więcej niż przewidywane 2 054 GBP.

Cornwall Insight prognozuje, że w październiku ponownie limit cen energii spadnie do 1976 funtów.


Istnieje jednak obawa, że ​​dolny pułap nie przyniesie znacznej ulgi gospodarstwom domowym, ponieważ rządowe programy wsparcia dobiegają końca.

Obecnie limit cen energii dla typowego gospodarstwa domowego zasilanego dwoma rodzajami paliw, płacącego poleceniem zapłaty, wynosi 3280 funtów rocznie.

Jest on jednak obniżony przez rządową gwarancję ceny energii, która ogranicza typowy rachunek do 2500 funtów.

Dokładniej mówiąc, obecna gwarancja cen energii ogranicza kwotę płaconą przez klientów do 34 pensów za kWh za energię elektryczną i 10,3 pensów za kWh za gaz.


Zimowa zniżka w wysokości 400 funtów dla każdego gospodarstwa domowego, płatna w sześciu ratach, zakończyła się dwa miesiące temu.

Tylko osoby otrzymujące świadczenia zależne od dochodów, emeryci i osoby niepełnosprawne mogą obecnie otrzymać dalszą pomoc w rachunkach za energię w wysokości odpowiednio 900 GBP, 300 GBP i 150 GBP.

Zobacz też:


Warto też przypomnieć, że w 2018 roku, średni rachunek za energię w gospodarstwie domowym wynosił około 1000 funtów rocznie.

Limit cen energii, czyli maksymalna kwota, jaką dostawcy mogą pobierać od klientów za zużycie energii w Anglii, Szkocji i Walii jest aktualizowany cztery razy w roku przez Ofgem.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Niektóre osoby pobierające Universal Credit będą musiały zwrócić 650 GBP dodatku dla DWP
 Czytaj następny artykuł:
Ceny żywności „niepokojąco wysokie” w Wielkiej Brytanii