Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Niektóre osoby pobierające Universal Credit będą musiały zwrócić 650 GBP dodatku dla DWP

Ponad 8 milionów gospodarstw domowych otrzymało w zeszłym roku zasiłek na utrzymanie w wysokości 650 funtów w ramach pakietu pomocy finansowej rządu Wielkiej Brytanii o wartości 37 miliardów funtów.

Płatności zostały dokonane automatycznie w dwóch ratach, pierwsza w wysokości 326 funtów, a druga w wysokości 324 funty.


Pieniądze były wypłacane uprawnionym wnioskodawcom, którzy otrzymywali Universal Credit, Universal Credit, Income-based Jobseekers Allowance, Income-related Employment and Support Allowance, Income Support, Working Tax Credit, Child Tax Credit and Pension Credit.

Jednak teraz się okazało, niektórym osobom przyznano płatność nieprawidłowo i możliwe, że będą musiały ją zwrócić do DWP.

Jak podano statystykach niedawno opublikowanego raportu „Oszustwa i błędy w systemie świadczeń”, około 330 milionów funtów z tytułu kosztów utrzymania zostało zapłaconych osobom, które nieprawidłowo otrzymały Universal Credit.


W raporcie dodano, że w sytuacji, gdy wnioskodawca nie ma prawa do zasiłku kwalifikującego i otrzymuje dodatek z tytułu kosztów utrzymania, być może będzie musiał go spłacić.

Wskaźnik wszystkich błędnych dotacji z tytułu kosztów utrzymania wyniósł 4,9% (410 mln GBP) w roku budżetowym 2023.

Zobacz też:


Nadpłaty spowodowane oszustwami wyniosły 3,7% (310 mln GBP) w roku budżetowym 2023.

Nadpłaty spowodowane błędem wnioskodawcy i błędem urzędowym oszacowano odpowiednio na 0,8% (60 mln GBP) i 0,5% (40 mln GBP).

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pasażerowie Ryanair utknęli na brytyjskim lotnisku, a samoloty odleciały bez nich
 Czytaj następny artykuł:
Cena energii w Wielkiej Brytanii spadnie o 450 funtów rocznie