Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W bank holiday weekend temperatura przekroczy 24°C w UK. Przed nami najgorętszy jak dotąd dzień w roku

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii w ostatnich dniach mogli się cieszyć słońcem i temperaturami 22°C, a synoptycy zapowiadają, że pogoda w Bank Holiday będzie jeszcze ładniejsza.

W Wielkiej Brytanii w ten weekend prawdopodobnie będzie miał miejsce najgorętszy jak dotąd dzień w roku, a temperatura przekroczy nawet 24 °C.


Met Office w swojej najnowszej prognozie pogody wskazało na przeważającą suchą i słoneczną perspektywę dla Wielkiej Brytanii, z ciepłymi temperaturami spodziewanymi w całym kraju w długi weekend, który zbiega się również z początkiem półrocznych ferii szkolnych.

Ten tydzień był ciepły i suchy z dużą ilością słońca i odnotowano w nim jeden z najcieplejszych dni w Wielkiej Brytanii w tym roku.

Najwyższą temperaturę w 2023 roku zarejestrowano w Cardiff w poniedziałek i wyniosła ona 23,4 stopnia Celsjusza.

Prognosta Simon Partridge powiedział, że w weekend może być jeszcze cieplej, a w sobotę i niedzielę w południowo-wschodniej Walii i wokół Kanału Bristolskiego możliwe są temperatury sięgające 24 stopni Celsjusza.


„Powoli dochodzimy do celu. Zapowiedzi lata”, powiedział Partridge, dodając: „W weekend świąteczny dość rzadko zdarza się być tak sucho i słonecznie, jak sądzę, więc nie jest tak źle”.

Oczekuje się, że pogoda będzie charakteryzować się zmiennym zachmurzeniem z długimi okresami słonecznych okresów, szczególnie w południowej Anglii.

W Szkocji mogą wystąpić bardziej pochmurne warunki z niejednolitą mżawką. Świeże wiatry są przewidywane wzdłuż północnych i południowych wybrzeży.

Na północnym zachodzie może wystąpić większe zachmurzenie, któremu towarzyszyć będą sporadyczne opady deszczu. W ciągu dnia temperatury będą wysokie, choć noce mogą być chłodniejsze.


Meteorolodzy przewidują, że sprzyjające warunki pogodowe utrzymają się w przyszłym tygodniu.

W wielu regionach można spodziewać się głównie dobrej i stabilnej pogody, chociaż niektóre obszary północne i wschodnie mogą być chłodniejsze, szczególnie przy morskiej bryzie.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kanclerz poprze Bank Anglii, jeśli będzie chciał podnieść stopy procentowe do 5,5%
 Czytaj następny artykuł:
Autobus w Birmingham stanął w ogniu. Policja podejrzewa podpalenie