Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair wygranym pandemii. Tania linia odnotowuje kolejny wzrost liczby pasażerów

Tanie linie lotnicze Ryanair poinformowały, że w maju liczba pasażerów wzrosła o 10% rok do roku.

Dane pokazują, że Ryanair przewiózł w zeszłym miesiącu 17 milionów pasażerów, o 10 procent więcej niż 15,4 miliona, które przewiózł w maju 2022 roku.


Natomiast współczynnik wykorzystania miejsc w zeszłym miesiącu wzrósł o dwa punkty procentowe, osiągając 94%.

Natomiast w ciągu 12 miesięcy do końca maja budżetowy przewoźnik przewiózł 171,9 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 39% rok do roku.

Liczby wskazują, że wychodzenie linii lotniczej z kryzysu związanego z Covid-19 jest na dobrej drodze, ponieważ liczba pasażerów znacznie przekroczyła liczbę 13,5 miliona pasażerów, którzy podróżowali z Ryanairem w tym samym miesiącu w 2019 roku, czyli rok przed wybuchem pandemii.

Ryanair wykonał w zeszłym miesiącu ponad 94 400 lotów. Zauważył jednak, że ponad 300 lotów zostało odwołanych z powodu strajków kontroli ruchu lotniczego, które wpłynęły na 54 000 klientów.


W ostatnich dniach okazało się, że ponad milion osób podpisało petycję Ryanair, domagając się od Komisji Europejskiej ochrony lotów podczas francuskich strajków kontroli ruchu lotniczego.

Ryanair chce, aby komisja chroniła loty, które przelatują przez przestrzeń powietrzną kraju, ale tam nie lądują, ponieważ są one najbardziej dotknięte podczas strajków francuskiej kontroli ruchu lotniczego, które już w tym roku zakłóciły życie milionów podróżnych.

W środę linia lotnicza dostarczyła petycję „Chroń przeloty: Utrzymaj otwarte niebo w UE” do przewodniczącej Komisji Ursuli von der Leyen.


Petycja zawierała ponad 1,1 miliona podpisów pasażerów, którzy chcą ochrony przelotów.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2, TUI i British Airways. Najbliższe daty, w których najlepiej unikać podróży
 Czytaj następny artykuł:
Siedem gratisów i zniżek o wartości do 4624 GBP w UK. Komu się należą?