Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2, TUI i British Airways. Najbliższe daty, w których najlepiej unikać podróży

Podróżni zostali ostrzeżeni, aby każdy, kto planuje podróż w tym miesiącu, wziął pod uwagę zbliżające się zakłócenia, które mogą spowodować opóźnienia lub odwołania lotów linii lotniczych takich jak Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2, TUI, British Airways i innych.

Podczas gdy w tym miesiącu w Wielkiej Brytanii odbywają się strajki pracowników kolei, ci, którzy chcą podróżować za granice, powinni być świadomi różnych strajków planowanych przez personel lotniska i pilotów we Francji, Hiszpanii i we Włoszech.


Oto daty, których najlepiej unikać według Which?

Dzisiaj – 2 czerwca 2013 roku.

Piloci Air Europa – trzeciej co do wielkości hiszpańskiej linii lotniczej – strajkują dzisiaj, a co najmniej 12 lotów z UK zostało odwołanych.

Niektóre loty, których to dotyczy, obejmują loty do i z Madrytu, Barcelony, Palmy i Bilbao.


Niedziela 4 czerwca.

Personel obsługi naziemnej na lotniskach we Włoszech będzie strajkować w różnych godzinach w ciągu dnia, co prawdopodobnie spowoduje odwołania, opóźnienia lotów oraz kolejki przy stanowiskach odpraw.

Wtorek 6 czerwca.

We Francji ogłoszono ogólnokrajowy strajk, co oznacza, że​​wszystkie związki zawodowe, których członkami są między innymi nauczyciele, pracownicy transportu, pracownicy wywożący śmieci, kontrolerzy ruchu lotniczego – mają zorganizować strajki.

Jeśli tego dnia zamierzasz przylecieć do Francji lub z niej odlecieć najlepiej sprawdzić w aktualne informacje dotyczące lotów na stronie linii lotniczych.


Należy pamiętać, że podróż pociągiem może być również zakłócona.

Co powinieneś zrobić, jeśli spóźnisz się na lot z powodu strajku?

Według Which? jeśli spóźnisz się na lot podczas strajku personelu lotniska z powodu kolejek, możesz wystąpić z roszczeniem przeciwko lotnisku na podstawie Ustawy Frustrated Contracts Act.

To jednak prawdopodobnie wymagałoby założenia sprawy w sądzie.


Jeśli masz ubezpieczenie podróżne, które obejmuje spóźniony wylot, o ile postępujesz zgodnie z zaleceniami linii lotniczych, możesz w ten sposób złożyć wniosek o odszkodowanie.

Jeśli personel linii lotniczych rozpocznie strajk, może to doprowadzić do długich kolejek przy odprawie i zdawaniu bagażu.

Jeśli w kolejce okaże się, że możesz spóźnić się na lot, zadzwoń przed odlotem do linii lotniczej, aby sprawdzić, czy możesz bezpłatnie zmienić rezerwację na późniejszy lot.

Możesz ubiegać się o odszkodowanie za spóźniony lot zgodnie z ustawą o prawach konsumenta lub za pośrednictwem swojej polisy ubezpieczeniowej.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
10000 funtów miesięcznie przez 30 lat. Padła wygrana, ale się nikt nie zgłosił
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair wygranym pandemii. Tania linia odnotowuje kolejny wzrost liczby pasażerów