Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Asda wprowadza duże zmiany w supermarketach w UK. Dotyczą butelek od mleka

Asda idzie w ślady Lidla, Sainsbury's i Aldi, zamieniając swoje kolorowe nakrętki w butelkach z mlekiem na przezroczyste.

Supermarket zastąpi kolorowe zakrętki przezroczystymi zakrętkami na każdym świeżym mleku własnej marki, w tym mleku odtłuszczonym, półtłustym, pełnym i ekologicznym.


Przejście na przezroczyste zakrętki spowoduje, że ​​można je będzie łatwo poddać recyklingowi i użyć z powrotem do produkcji opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

W przeciwieństwie do zakrętek w kolorze zielonym, niebieskim i czerwonym, przezroczyste zakrętki do butelek, które zawierają 30% materiału pochodzącego z recyklingu, można poddać recyklingowi.

Zmiana zostanie wprowadzona w sklepach Asda w Wielkiej Brytanii w czerwcu tego roku i wpłynie również na świeże mleko Yeo Valley.

Klienci będą mogli rozróżnić różne odmiany mleka dzięki kolorowym etykietom na wszystkich butelkach.


Fiona Dobson, główny menedżer ds. strategii pakowania i innowacji w firmie Asda, powiedziała: „W Asda dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć sposoby na zmniejszenie naszego wpływu na środowisko. Wprowadzenie przezroczystych nakrętek na nasze butelki z mlekiem jest częścią zobowiązań do osiągnięcia 100% opakowań nadających się do recyklingu do 2025 roku...”

Podobne posunięcia, zrobiły Sainsbury's, Aldi i Waitrose i wywołały one wtedy zamieszanie wśród klientów dostosowujących się do zmiany.

Jeden z użytkowników Twittera powiedział: „@AldiUK, kto wpadł na pomysł, aby zrobić przezroczyste nakrętki na mleko? Właśnie spędziłem 25 minut, szukając nakrętki! A była już na butelce!”

Inny napisał: „Dlaczego do diabła zmienili zielony wierzch na butelce z mlekiem, podczas robienia śniadania lub herbaty/kawy ciągle myślę, że nakrętka jest zdjęta. Czy ktoś ma tak samo?”


Odpowiadając jednemu klientowi, Waitrose napisał: „Kolorowe zakrętki do butelek na mleko nie mogą być poddawane recyklingowi”.

„Zmiana została wprowadzona, aby przezroczyste zakrętki do butelek mogły być poddawane recyklingowi. Nadal możesz wybrać mleko, które lubisz, patrząc na kolor na naklejce”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Kobieta zmarła po ataku psa w West Midlands, aresztowano dwie osoby
 Czytaj następny artykuł:
Nad Wielką Brytanię nadciąga fala gorącego powietrza. Termometry wskażą ponad 25 stopni Celsjusza