Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wizz Air wprowadza duże zmiany dla pasażerów. Ich przegapienie będzie kosztować 35 GBP

Tanie linie lotnicze Wizz Air od 12 czerwca wprowadzą zmiany, które dotkną wszystkich pasażerów.

Jak poinformował Wizz Air, czas na dokonanie bezpłatnej odprawy przez internet dla pasażerów, którzy nie wykupili miejsca w ramach rezerwacji, zostanie skrócony.


Węgierski przewoźnik obok Ryanaira i Polskich Linii Lotniczych LOT jest najpopularniejszą linią lotniczą wśród Polaków.

Na swojej stronie internetowej Linia lotnicza Wizz Air zamieściła ważny komunikat dotyczący odprawy online i mówiący o zmianach.

Jak poinformował przewoźnik od 12 czerwca 2023 roku, czyli już za kilka dni bezpłatna oprawa online, dla osób, które nie wykupiły miejsca w ramach rezerwacji, będzie dostępna od 24 do 3 godzin przed planowaną godziną odlotu.

Odprawy można dokonać jak zwykle na stronie internetowej linii lotniczych lub za pośrednictwem aplikacji Wizz Air.


Jest to znacząca zmiana w stosunku do obowiązujących obecnie zasad, które pozwalają na dokonanie bezpłatnej odprawy online 48 godzin przed wylotem.

Wprowadzone przez tanie linie lotnicze zmiany spowodują, że pasażerowie będą mieli mniej czasu na bezpłatną odprawę online.

Jeśli pasażer nie dokona odprawy w obowiązującym oknie czasowym, będzie musiał się odprawić na lotnisku za dodatkową opłatą.

Jak podają węgierskie linie lotnicze na swoje stronie, odprawa na lotnisku to koszt 40 euro za jeden lot za osobę, czyli równowartość około 35 funtów.


Zmiana będzie dotyczyć wyłącznie pasażerów, którzy podczas rezerwacji biletu nie zdecydowali się na wykupienie dodatkowej usługi oferującej możliwość wybrania miejsca w samolocie.

Osoby, które wykupiły miejsce podczas rezerwacji, mogą dokonać bezpłatnej odprawy od 30 dni do 3 godzin przed planowaną godziną odlotu.

Wizz Air uznany za najgorszą linię lotniczą w Wielkiej Brytanii

Według rankingu dotyczącego linii lotniczych krótkiego zasięgu w Wielkiej Brytanii klienci w wielu przypadkach krytykowali Wizz Air za mało miejsca oraz brak stosunku jakości do ceny i czystości.

W ankiecie przeprowadzonej wśród tysięcy klientów Wizz Air otrzymał tylko jedną gwiazdkę na pięć za wrażenia z wejścia na pokład, atmosferę w kabinie i komfort siedzenia.


Rozstaw siedzeń w tanich liniach lotniczych – różnica między dwoma rzędami w standardowej klasie ekonomicznej – wynosi 28 cali, czyli około dwóch cali mniej niż ma konkurencyjny Ryanair.

W którejkolwiek z pozostałych kategorii rankingu przeprowadzonego przez „Which?”, w tym stosunku jakości do ceny i czystości Wizz Air otrzymał nie więcej niż dwie gwiazdki.

Wizz Air obsługuje loty krótkodystansowe z ośmiu lotnisk w Wielkiej Brytanii, w tym Birmingham, Edynburga, Gatwick i Luton.

Najpopularniejsze linie lotnicze w Polsce

Według danych opublikowanych przez polski Urząd Lotnictwa Cywilnego Wizz Air w 2022 roku był jedną z najpopularniejszych linii lotniczych w Polsce.

Linie lotnicze zajęły pod tym względem trzecie miejsce, obsługując ponad 7,6 miliona pasażerów.

Zobacz też:


Na pierwszym miejscu znalazł się Ryanair z ponad 13,3 miliona pasażerów.

Drugie miejsce zajęły natomiast Polskie Linie Lotnicze LOT z blisko 8,5 miliona pasażerów.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Mało znana sztuczka z kredytem hipotecznym pozwala zaoszczędzić setki funtów
 Czytaj następny artykuł:
Tajemnica lotu brytyjskich linii lotniczych ciągle nierozwiązana. W podwoziu samolotu znaleziono ciało mężczyzny, ale nikt nie wie, kim on jest