Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rachunki za energię wzrosną dla milionów gospodarstw domowych tej zimy

Miliony gospodarstw domowych w Anglii zapłacą wyższe rachunki za energię tej zimy niż w zeszłym roku, mimo że prognozowany jest spadek limitu cenowego.

Niemal połowa (47 procent) dotkniętych tym wzrostem to gospodarstwa z najbiedniejszej dziesiątki, jak wynika z nowych badań.


Ponad jedna trzecia (35 procent) angielskich gospodarstw domowych, co odpowiada 7,2 milionom gospodarstw, zobaczy ten wzrost, jak ostrzega dzisiaj Resolution Foundation. Oczekiwany wzrost nastąpi mimo prognozowanego spadku limitu cenowego Ofgem od października.

Limit cenowy został ustalony na 2,074 funty rocznie dla typowego gospodarstwa domowego korzystającego z taryfy „dual fuel” i płacącego przez polecenie zapłaty od 1 lipca.

Oczekuje się, że Ofgem, który ogłosi nowy limit cenowy jutro, ogłosi, że limit cenowy w porównywalnej skali spadnie o siedem punktów procentowych do około 1,925 funtów od 1 października, według prognozy Cornwall Insight.

Jonathan Marshall, ekonomista w Fundacji Rozwiązania, powiedział: „Ofgem ma zamiar ogłosić, że typowy rachunek za energię gospodarstwa domowego spadnie tej zimy, ale więcej niż jedno na trzy gospodarstwa domowe w Anglii będzie zszokowane odkryciem, że ich rachunki za energię mogą być wyższe tej zimy niż zeszłej zimy. Ten wzrost będzie szczególnie ostry dla najbiedniejszych rodzin w Anglii, z których jedna czwarta wyda co najmniej 100 funtów więcej na rachunki za energię tej zimy w porównaniu z zeszłym rokiem”.


Fundacja ostrzega, że wzrost stałej opłaty oraz fakt, że program wsparcia pokrycia rachunków za energię w wysokości 400 funtów nie zostanie powtórzony, zakłócą spadek limitu cenowego.

Marshall dodał: „Z tymi wzrostami rachunków za energię, które nadchodzą po długim okresie szybko rosnących kosztów żywności i mieszkania, ścisk kosztów życia jest daleki od zakończenia. Chociaż rządowe programy poprawiły kierowanie wsparciem w czasie kryzysu do tych, którzy tego najbardziej potrzebują, istnieją znaczące luki, które należy pilnie zaadresować, aby pomóc najbardziej narażonym przetrwać trudne miesiące, które nadchodzą”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Będzie kolejna podwyżka stóp procentowych w UK
 Czytaj następny artykuł:
Głosy Polonii w nadchodzących wyborach są zagrożone. Czemu służą nowe przepisy?