Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair i easyJet odwołują loty. Linie lotnicze wydają ostrzeżenie dla pasażerów

Linie lotnicze Ryanair i easyJet ostrzegły pasażerów lecących do Włoch przed odwołaniami i opóźnieniami lotów.

Osoby podróżujące do Włoch w tym tygodniu mogą spodziewać się anulowań i opóźnień lotów z powodu strajku pracowników lotniska.


Personel naziemny i pracownicy lotnisk na terenie całego kraju planują strajkować przez 24 godziny w piątek 8 września, rozpoczynając o północy.

Lokalne władze ostrzegają przed dalszymi akcjami w tym miesiącu, gdy pracownicy walczą o lepsze warunki pracy.

W związku z tym Ryanair anulował kilka lotów do popularnych miejsc wakacyjnych, informując, że dotknięci pasażerowie zostaną powiadomieni tak szybko, jak to możliwe.

EasyJet wydał podobne ostrzeżenie o możliwych opóźnieniach, ale na razie nie anulował lotów do lub z kraju.


W oświadczeniu opublikowanym w środę na stronie internetowej Ryanair czytamy: „Z powodu 24-godzinnego strajku obsługi naziemnej we Włoszech w piątek (8 września) Ryanair z przykrością informuje klientów, że byliśmy zmuszeni anulować kilka lotów do i z Włoch”.

„Niektórzy klienci mogą również doświadczyć opóźnień w piątek (8 września) w wyniku tego strajku obsługi naziemnej”.

Zobacz też:


„Dotknięci klienci zostaną powiadomieni e-mailem tak szybko, jak to możliwe. Serdecznie przepraszamy klientów za opóźnienia/anulacje, które są poza naszą kontrolą i są bezpośrednim skutkiem strajku obsługi naziemnej strony trzeciej”.

„Nasze zespoły ciężko pracują, aby zminimalizować niedogodności i zakłócenia dla naszych pasażerów. Sprawdź swoją aplikację Ryanair, aby uzyskać najnowsze aktualizacje dotyczące lotów”.


EasyJet radzi pasażerom, aby monitorowali status swojego lotu na wypadek zakłóceń. W oświadczeniu wydanym w środę czytamy: „Zostaliśmy poinformowani o ogólnokrajowym strajku we Włoszech w piątek 8 września, który może wpłynąć na kluczowe obszary na lotnisku”.

„Spodziewamy się, że mogą wystąpić opóźnienia i zakłócenia w związku z akcją protestacyjną, dlatego zalecamy wszystkim klientom sprawdzenie statusu swojego lotu w naszym Flight Trackerze, w naszej aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej: www.easyjet.com”.


„Chociaż sytuacja jest poza naszą kontrolą, chcielibyśmy przeprosić wszystkich pasażerów, których to dotyczy, za powstałe niedogodności”.

Według włoskiej służby reagowania na kryzysy Crisis 24, związki zawodowe reprezentujące pracowników lotnisk domagają się wyższych wynagrodzeń zgodnie z rosnącą inflacją oraz lepszej stabilności zatrudnienia.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Polacy w Wielkiej Brytanii wciąż bez możliwości głosu w nadchodzących wyborach
 Czytaj następny artykuł:
Aldi otworzy 20 nowych sklepów do końca roku