Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Aresztowania w sprawie śmierci 10-letniej Sary Sharif

Fot:Surrey Police
Sara Sharif, 10-letnia dziewczynka, została znaleziona martwa w swoim domu w Woking, Surrey, 10 sierpnia.

Po prawie pięciu tygodniach od tragicznej śmierci, jej ojciec, Urfan Sharif, macocha Beinash Batool oraz wujek Faisal Malik zostali aresztowani pod zarzutem morderstwa.


Trójka podejrzanych została zatrzymana tuż po przylocie na lotnisko Gatwick samolotem Emirates z Pakistanu przez Dubaj wczoraj około 19:30.

Po aresztowaniu zostali przewiezieni na posterunek policji w Guildford.

Policja potwierdziła, że dwóch mężczyzn w wieku 41 i 28 lat oraz 29-letnia kobieta, są obecnie w areszcie.


Uważa się, że Urfan Sharif, Beinash Batool i Faisal Malik wyjechali do Pakistanu 9 sierpnia i byli poszukiwani przez tamtejszą policję.

Sara została znaleziona martwa po tym, jak mężczyzna identyfikujący się jako jej ojciec zadzwonił pod numer 999 z Pakistanu.

Świadek z samolotu poinformował Sky News, że policjanci weszli na pokład samolotu tuż po jego lądowaniu i aresztowali trójkę podejrzanych, którzy zachowywali się spokojnie i stosowali się do poleceń funkcjonariuszy.


Matka Sary, Olga Sharif, wyraziła swoją ulgę w rozmowie z The Sun: „Jestem bardzo szczęśliwa, że policja dokonała aresztowań. To ogromna ulga i coś, czego nie sądziłam, że stanie się tak szybko. Czuję, jakby ciężar został zdjęty z moich ramion, ale droga do uzyskania poczucia zamknięcia tej sprawy jest jeszcze długa. Teraz ważne jest, aby policja mogła prowadzić śledztwo bez ukrywania informacji. Wszyscy muszą pracować razem. Musiałam długo czekać na to i nie wiedziałam, czy kiedykolwiek będą mogli zbadać, co stało się z moją córką”.

Policja Surrey prowadziła śledztwo w sprawie śmierci Sary od momentu odkrycia jej ciała w domu przy Hammond Road w Woking 10 sierpnia.


Rzecznik policji Surrey powiedział: „Nasze śledztwo w sprawie śmierci 10-letniej Sary Sharif zostało wszczęte po odkryciu jej ciała w jej domu. Wczoraj wieczorem, około 19:45, trzy osoby zostały aresztowane w związku z tym śledztwem na lotnisku Gatwick. Dwoje mężczyzn w wieku 41 i 28 lat oraz kobieta w wieku 29 lat zostali aresztowani pod zarzutem morderstwa po przybyciu lotem z Dubaju. Obecnie są w areszcie i zostaną przesłuchani w odpowiednim czasie”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
DWP wzywa ludzi do ubiegania się o dodatkowe 3500 GBP rocznie
 Czytaj następny artykuł:
Pilne ostrzeżenie dla podróżnych.Ryanair, British Airways i easyJet zakazują takiego bagażu podręcznego