Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

DWP wzywa ludzi do ubiegania się o dodatkowe 3500 GBP rocznie

Departament ds. Pracy i Emerytur (DWP) w Wielkiej Brytanii wystosował nowe wezwanie, zachęcając ludzi do sprawdzenia, czy nie przysługują im dodatkowe świadczenia w wysokości £3500 rocznie.

Chociaż pieniądze te mają na celu pomoc osobom o niskich dochodach w obliczu kryzysu kosztów życia, prawie milion uprawnionych osób jeszcze nie skorzystało z tej możliwości.


Według rządowego raportu, około 850 000 uprawnionych gospodarstw domowych nie ubiega się o tzw. Pension Credit, mimo że mają prawo do świadczeń, które mogłyby przynieść im korzyści w wysokości £3,500 rocznie.

Nawet jeśli osobiście uważasz, że nie spełniasz warunków, być może ktoś z Twojej rodziny ma do nich prawo — podkreśla DWP.

Pension Credit to świadczenie przeznaczone dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny i mają niskie dochody.

Osoby spełniające warunki otrzymują dodatkowe pieniądze na pokrycie kosztów życia. Może to również pomóc w pokryciu kosztów mieszkaniowych, takich jak czynsz gruntowy czy opłaty serwisowe.


DWP aktywnie informuje o możliwości skorzystania z tego świadczenia, publikując posty w mediach społecznościowych i pisząc do tysięcy ludzi z prośbą o sprawdzenie, czy nie przysługują im świadczenia Pension Credit.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz ubiegać się o Pension Credit online na stronie GOV.UK lub dzwoniąc na infolinię Pension Credit pod numerem 0800 99 1234.

Informacja pojawiła się po tym, jak Age UK niedawno oszacowało, że dla około jednej trzeciej (34%) emerytów uprawnionych do ubiegania się o Pension Credit wciąż brakuje gotówki.


Kto może otrzymać Pension Credit?

Pension Credit to wolne od podatku świadczenie dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny i mieszkają w Wielkiej Brytanii.

Płatność uzupełnia tygodniowy dochód do gwarantowanego minimalnego poziomu, a od przyszłego miesiąca będzie to 201,05 GBP dla samotnych emerytów lub 306,85 GBP dla par.

O dodatek mogą się starać osoby, które otrzymują:

  • emeryturę państwową
  • inne emerytury
  • zarobki z tytułu zatrudnienia i samozatrudnienia
  • większość świadczeń z zabezpieczenia społecznego, na przykład zasiłek opiekuńczy

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą nawet się kwalifikować do dodatku emerytalnego, jeśli nie opłacali składek na ubezpieczenie społeczne, mają oszczędności lub niewielką emeryturę, mieszkają z dorosłą rodziną i/lub posiadają własny dom.

DWP poinformowało, że istnieje wiele nieporozumień, które mogą zniechęcać ludzi do ubiegania się o Pension Credit.

Ministerstwo wyjaśniło, że osoby w wieku emerytalnym mogą być uprawnione do zasiłku emerytalnego, nawet jeśli mają skromne oszczędności lub dochód emerytalny, lub posiadają własny dom.

Zobacz też:


Dodatkowo przyznanie kredytu emerytalnego może zapewnić dostęp do szeregu innych świadczeń, takich jak pomoc w pokryciu kosztów mieszkaniowych, podatek lokalny, rachunki za ogrzewanie, a dla osób w wieku 75 lat lub starszych, czy bezpłatny abonament telewizyjny.

Aby dowiedzieć się więcej na temat uprawnień do otrzymania Pension Credit lub aby złożyć wniosek, można skorzystać z tego linku.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Policjant skazany na 26 lat za zgwałcenie dziecka w UK
 Czytaj następny artykuł:
Aresztowania w sprawie śmierci 10-letniej Sary Sharif