Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair odwołuje 58 lotów w tym tygodniu

W związku z akcją strajkową pilotów Ryanair z Belgii, na lotnisku Charleroi linie lotnicze odwołały 58 z 288 zaplanowanych lotów Ryanair w czwartek i piątek.

Pasażerowie, których loty zostały odwołane, proszeni są o niepojawianie się na lotnisku. Anulowania dotyczą zarówno odlotów, jak i przylotów.


Jest to czwarty strajk pilotów Ryanair w ciągu dwóch miesięcy, z pierwszym datowanym na połowę lipca.

Data nie została wybrana przypadkowo, ponieważ na 14 września zaplanowano ogólne zgromadzenie akcjonariuszy taniej linii lotniczej.

Piloci liczą na to, że ich działania zwrócą uwagę akcjonariuszy i sprawią, że kwestie społeczne zostaną poruszone podczas zgromadzenia.

Piloci, reprezentowani przez BeCA (Belgian Cockpit Association) oraz związki zawodowe CNE i ACV Pulse, twierdzą, że Ryanair nie bierze pod uwagę ich żądań.


Piloci są niezadowoleni z nowego rozkładu lotów, który chce wprowadzić Ryanair. Twierdzą, że nowy plan lotów oznaczałby dla nich mniej czasu na odpoczynek.

Kolejnym punktem spornym jest kwestia wynagrodzeń. W 2020 roku piloci zgodzili się na 20-procentową obniżkę wynagrodzeń, aby pomóc firmie przetrwać trudny okres pandemii covid-19.

Mimo że linia lotnicza zaczęła ponownie osiągać zyski, Ryanair nie chce wrócić do wynagrodzeń sprzed pandemii.

Piloci zwracają się również z apelem do belgijskich polityków. Oczekują, że władze kraju, a zwłaszcza Minister Sprawiedliwości, będą bardziej aktywnie chronić ich przed działaniami Ryanaira, które w ich opinii nie są zgodne z prawem.


Od czasu pierwszego strajku, mimo kilku kontaktów, nie odbyły się żadne negocjacje z firmą.

Ryanair odmawia wszelkich rzeczywistych dyskusji, dopóki około pięćdziesięciu pilotów z Belgii, którzy wnieśli skargę przeciwko Ryanair, nie wycofa swojego skargi — wyjaśnia Didier Lebbe, Sekretarz CNE.

Zobacz też:


Stawia to związek w trudnej sytuacji, ponieważ problem wynika z indywidualnych inicjatyw pilotów.

Podobnie jak w przypadku poprzednich strajków, strajk będzie dotyczył tylko lotniska Charleroi, ponieważ żaden samolot Ryanair nie bazuje na lotnisku w Brukseli w Zaventem, a loty tam są obsługiwane z innych baz.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Dodatek 275 GBP wpłynie na konta bankowe tysięcy mieszkańców UK. Jak się ubiegać?
 Czytaj następny artykuł:
Przerażający atak psa na 10-letniego chłopca podczas zabawy przed domem