Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dodatek 275 GBP wpłynie na konta bankowe tysięcy mieszkańców UK. Jak się ubiegać?

W przyszłym miesiącu tysiące rodzin w Wielkiej Brytanii będą mogły otrzymać do 275 funtów w ramach wsparcia z tytułu rosnących kosztów życia.

Pomoc pochodzi z Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych „Household Support Fund” (HSF) - o wartości 842 milionów funtów.


Jak działa Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych?

„HSF” to inicjatywa rządowa mająca na celu wsparcie rodzin o niskich dochodach, które borykają się z rosnącymi kosztami życia.

Środki są rozdzielane między lokalne rady w Anglii. Każda rada decyduje o tym, jak podzielić swoją część funduszu, co oznacza, że kwota wsparcia może różnić się w zależności od miejsca zamieszkania.

Niektóre lokalne władze oferują wsparcie w formie przelewów bankowych, podczas gdy inne dostarczają vouchery na żywność lub rachunki za media.


Kto może skorzystać z programu?

Osoby uprawnione do wsparcia to przede wszystkim rodziny o niskich dochodach.

Wśród nich znajdują się emeryci, nieodpłatni opiekunowie, osoby opuszczające placówki opiekuńcze oraz osoby niepełnosprawne. Warto podkreślić, że kryteria kwalifikacyjne mogą różnić się w zależności od rady lokalnej.

Jakie są konkretne korzyści?

Mieszkańcy Dudley Borough, na przykład, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe do 275 funtów, które zostanie przelane bezpośrednio na ich konto bankowe.

Jeśli spełniasz kryteria, otrzymasz minimalną płatność w wysokości 250 funtów.

Dla gospodarstw domowych z osobą niepełnosprawną przewidziano dodatkową płatność w wysokości 25 funtów.

Jak się i kto może się ubiegać?

Proces składania wniosków różni się w zależności od miejsca zamieszkania. W przypadku Dudley Borough aplikacje zostaną ponownie otwarte 1 października 2023 r.

Zobacz też:


Na stronie internetowej Dudley Council nie określono, jak złożyć wniosek, dlatego najlepiej sprawdzić ponownie na początku października, aby uzyskać więcej informacji.

Możesz złożyć wniosek, jeśli mieszkasz w dzielnicy Dudley i spełniasz którykolwiek z poniższych kryteriów:

  • Prowadzisz wieloosobowe gospodarstwo domowe.
  • Łączny dochód brutto wszystkich mieszkańców, w tym wynagrodzenia i wszelkie inne dochody (na przykład emerytury i świadczenia), wynosi mniej niż 45 000 GBP.
  • Twoje oszczędności nie przekraczają 6000 funtów.
  • Jesteś jedyną osobą dorosłą w ​​gospodarstwie domowym.
  • Twój dochód brutto jest mniejszy niż 35 000 funtów rocznie (w tym pensje i wszelkie inne dochody).
Program zostanie zamknięty natychmiast po wyczerpaniu środków, dlatego lepiej działać wcześniej, począwszy od października.

Jeśli otrzymałeś już dodatek w ramach tego programu w okresie od 1 kwietnia do 30 września, nie będziesz uprawniony do kolejnej płatności.

Jak otrzymać wsparcie, jeśli nie mieszkam w Dudley?

Jeśli nie mieszkasz w Dudley, warto zwrócić się do swojej lokalnej rady w celu uzyskania informacji o dostępnych formach wsparcia w ramach „Household Support Fund”.

W North Yorkshire tysiące mieszkańców otrzymało elektroniczne vouchery na zakupy w supermarkecie o wartości do 325 funtów.

W innych radach, takich jak Buckinghamshire, North Norfolk i Shropshire, szczegóły dotyczące wsparcia na okres od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024 r. są wciąż ustalane.


Inne dostępne formy pomocy

Jeśli nie kwalifikujesz się do wsparcia w ramach „HSF”, istnieją inne formy pomocy.

Możesz być uprawniony do otrzymania płatności na koszty życia do 1 350 funtów. W tym roku oraz w 2024 r. rząd przekazuje płatności milionom ludzi.

Indywidualne płatności wynoszą 900, 300 i 150 funtów. Niektórzy mogą być uprawnieni do otrzymania wszystkich trzech płatności, co oznacza łączną kwotę 1 350 funtów.

Płatność w wysokości 900 funtów została podzielona na trzy raty w wysokości 301, 300 i 299 funtów.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Pasażerowie utknęli na noc na lotnisku z powodu odwołanych lotów
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair odwołuje 58 lotów w tym tygodniu