Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pilne ostrzeżenie dla posiadaczy kredytów hipotecznych w UK w NatWest, Lloyds, Santander, HSBC i Barclays

W obliczu rosnącego kryzysu kosztów życia brytyjskie banki takie jak NatWest, Lloyds, Santander, HSBC i Barclays, które są największymi pożyczkodawcami w Wielkiej Brytanii, zwracają się z ostrzeżeniem do posiadaczy kredytów hipotecznych.

W kontekście rosnących kosztów życia zwiększające się stopy procentowe i odsetki od kredytów mogą dodatkowo obciążać budżet domowy, co sprawia, że otwarta komunikacja i korzystanie z dostępnego wsparcia stają się kluczowe dla utrzymania stabilności finansowej.


Badanie przeprowadzone przez Birmingham Mail ujawniło, że aż 39% osób w Wielkiej Brytanii czułoby się niekomfortowo, omawiając swoje problemy finansowe z wynajmującymi lub pożyczkodawcami.

Według badania prawie jedna piąta (18%) osób posiadających kredyt hipoteczny lub płacących czynsz nie wiedziała, do kogo zwrócić się w razie problemów finansowych.

Vikki Brownridge, dyrektor generalny StepChange Debt Charity, podkreśliła, że „porozmawianie z kimś” jest kluczowe, gdyż wiele osób zbyt długo zwleka z poszukiwaniem pomocy.

Zaznaczyła również, że pożyczkodawcy i wynajmujący są zobowiązani do wspierania klientów w trudnej sytuacji finansowej.


Charles Roe, dyrektor ds. kredytów hipotecznych w stowarzyszeniu branżowym UK Finance, zaleca kontakt z pożyczkodawcą jak najszybciej w razie problemów finansowych.

Podkreślił, że dostępne jest szerokie spektrum wsparcia, które może być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Kontakt z pożyczkodawcą w celu omówienia opcji nie wpłynie na historię kredytową klienta.

W zeszłym roku pożyczkodawcy pomogli ponad 200 000 kredytobiorcom, którzy nie byli w stanie spłacić pełnych rat kredytu hipotecznego.


Co więcej, 47 pożyczkodawców, reprezentujących ponad 90% rynku, podpisało nową kartę kredytową rządu, zapewniając jeszcze większe wsparcie dla kredytobiorców.

Organizacje takie jak StepChange oferują bezpłatne, bezstronne porady dotyczące długów i mają doświadczone zespoły gotowe do pomocy osobom doświadczającym problemów z zadłużeniem.

W obliczu trwającego kryzysu kosztów życia, wsparcie to jest niezwykle ważne, a posiadacze kredytów hipotecznych są zachęcani do otwartej komunikacji z pożyczkodawcami w celu znalezienia najlepszych rozwiązań dla swojej sytuacji finansowej.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair ogłasza nowe połączenia z UK do Polski
 Czytaj następny artykuł:
Nadchodzi Mini Fala Ciepła: Po sztormie Agnes, Wielką Brytanię czeka „Indyjskie Lato” w październiku