Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Samolot wypadł z pasa startowego podczas sztormu Babet w UK. Odwołano wszystkie loty

Na lotnisku Leeds Bradford wstrzymano loty po tym, jak samolot linii Tui wypadł z pasa startowego podczas lądowania.


Maszyna próbowała wylądować po locie z Korfu, kiedy intensywne opady deszczu spowodowały, że zjechała na pobliską trawę.


Po zdarzeniu uruchomiono syrenę alarmową, a na miejsce wezwano służby ratunkowe.

Zdjęcie, które zaczęło krążyć w mediach społecznościowych, pokazuje uszkodzone skrzydło samolotu widziane z wnętrza maszyny.

Samolot przechylił się na bok, a na kadłubie widać błoto i różne zanieczyszczenia.

Fiona Marr, która była świadkiem zdarzenia, powiedziała stacji ITV: „Zabrałam chorego syna, żeby trochę popatrzeć na samoloty. Zobaczyłam, jak ląduje i zjeżdża z pasa, a potem usłyszałam bardzo głośny alarm z lotniska, którego nigdy wcześniej nie słyszałam. Potem dwa wozy strażackie podjechały bezpośrednio do samolotu, a około 20 minut później przyjechały karetki. Było trudno zobaczyć, czy ktoś jest na ziemi”.


W oświadczeniu Tui poinformowano: „Jesteśmy świadomi incydentu na lotnisku Leeds Bradford, podczas którego po lądowaniu lot TOM3551 nieco zboczył z trasy podczas skrętu na drogę kołowania.

Nie ma doniesień o obrażeniach, a nasz zespół naziemny jest na miejscu, aby wspierać pasażerów podczas ich wysiadania”.

West Yorkshire Fire and Rescue Service również wydało oświadczenie, w którym stwierdzono: „Jesteśmy obecni przy incydencie na lotnisku Leeds Bradford wraz z innymi służbami ratunkowymi. W tym momencie nie ma doniesień o obrażeniach ani pożarach”.


„Nasza jednostka dowodzenia została już odwołana. Pozostałe załogi teraz pomagają w ewakuacji wszystkich osób z samolotu do terminalu”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Czerwony alert pogodowy w UK przez trzeci dzień z rzędu z powodu sztormu Babet
 Czytaj następny artykuł:
Tysiące osób w Wielkiej Brytanii otrzymają dodatek 100 GBP w związku z rosnącymi kosztami życia