Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

85000 osób w UK zagrożonych karami z HMRC w wysokości 100 GBP

Prawie 85 000 samozatrudnionych pracowników w Wielkiej Brytanii planuje spóźnić się z zapłatą podatku w styczniu, mimo że do terminu pozostało tylko 78 dni.

Rząd ostrzega, że za spóźnienie w złożeniu deklaracji podatkowej lub zapłacie należności grozi kara w wysokości 100 funtów. Jeśli deklaracja zostanie złożona więcej niż trzy miesiące po terminie, kara wzrasta.


Badanie przeprowadzone przez GoSimpleTax na ponad 500 samozatrudnionych pracowników wykazało, że prawie jedna czwarta (23%) złoży deklarację na miesiąc przed terminem, a jedna piąta (20%) kilka miesięcy przed terminem. Niemal jedna szósta (15%) złożyło deklarację na sześć miesięcy przed terminem 31 stycznia.

Badanie objęło kilka branż, w tym architekturę i inżynierię, sztukę i kulturę, edukację, finanse, opiekę zdrowotną, prawo, IT i telekomunikację oraz HR.

Ujawniło ono również sytuację finansową samozatrudnionych. Około jedna szósta (15%) nie posiada żadnych oszczędności, inwestycji ani finansowego zabezpieczenia poza swoimi zarobkami.


Ponad połowa (57%) ma oszczędności, ale tylko jedna czwarta (25%) ma testament, mniej niż jedna trzecia (31%) posiada ubezpieczenie na życie, a mniej niż dwie piąte (37%) mają zabezpieczone emerytury. Tylko jedna czwarta (25%) posiada inwestycje na dochód lub wzrost kapitału.

W kwestii wsparcia rządowego dwie trzecie (66%) samozatrudnionych chciałoby lepszych programów wsparcia dla sektora samozatrudnionych, ponad połowa (52%) chciałaby płacić mniej podatków, a jedna czwarta (25%) chciałaby zobaczyć zachęty podatkowe do szkoleń i umiejętności.

Ponad jedna szósta (17%) skrytykowała rządową inicjatywę „make tax digital” i chciałaby, aby została ona zniesiona w przyszłości.


Badanie wykazało również, że 58% nie wie, ile wyniesie ich następny rachunek podatkowy lub nie ma odłożonych pieniędzy na jego zapłatę.

Prawie jedna trzecia (32%) ma „pewne pojęcie”, ale ponad jedna czwarta (27%) będzie czekać na złożenie deklaracji, aby znaleźć pieniądze na jej zapłatę.

Zobacz też:


Mike Parkes, dyrektor techniczny w GoSimpleTax, powiedział: „Życie samozatrudnionego często bywa nieprzewidywalne, co sprawia, że wielu skupia się wyłącznie na otrzymywaniu zapłaty za faktury, nie zawsze myśląc o przyszłości. To może oznaczać, że nie odkładają dochodów na podatki, inwestycje, emerytury i oszczędności”.

„To z kolei może prowadzić do sytuacji, w której w styczniu, kiedy nadchodzi termin samodzielnego rozliczenia, trzeba gromadzić pieniądze na zapłatę należności, zamiast być przygotowanym i mieć je odłożone”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Tragedia w Solihull. Ciało 13-letniej dziewczynki znalezione w lesie
 Czytaj następny artykuł:
HSBC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Mogą stracić 900 GBP