Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kiedy supermarkety w UK obniżają ceny? Godziny naklejania żółtych naklejek w Tesco, Aldi, Asda, Sainsbury's i Lidlu

Znalezienie okazji z żółtymi etykietami w supermarketach może przynieść znaczące oszczędności, nawet setki funtów rocznie.

Supermarkety stosują te etykiety do produktów z drobnymi wadami lub zbliżającymi się do daty ważności, oferując przy tym imponujące zniżki.


Jednak kluczowa jest wiedza, kiedy najlepiej udać się do ulubionego sklepu, aby skorzystać z tych ofert.

Richard Price, dyrektor w internetowym supermarkecie Britsuperstore, ujawnił najlepsze godziny na odwiedzenie dziewięciu popularnych sieci supermarketów w poszukiwaniu okazji z żółtymi etykietami.

Podzielił się również informacjami o najspokojniejszych godzinach na zakupy, aby zapewnić bezstresowe doświadczenie.


Richard, cytowany przez The Sun podkreśla, że najlepsze godziny na znalezienie okazji z żółtymi etykietami mogą różnić się w zależności od lokalizacji sklepu, dlatego zawsze warto sprawdzić te informacje bezpośrednio u personelu.

Oto kilka wskazówek dotyczących najlepszego czasu na zakupy w poszczególnych sieciach:

Aldi

Najlepszy czas na znalezienie produktów w obniżonych cenach to godziny przed 8:00 rano oraz tuż przed zamknięciem sklepu.

Zobacz też:


Produkty świeże z czerwoną etykietą są zazwyczaj przeceniane pod koniec ich trwałości, a zniżki mogą wynosić 30% lub 75%.

Najspokojniejsze godziny na zakupy to 8:00-9:00 oraz 21:00-22:00 od poniedziałku do soboty, a w niedziele najlepiej wybrać się około 11:00.

Lidl

Tutaj również warto robić zakupy wcześnie rano lub późnym wieczorem. Niektóre sklepy mogą oferować obniżki w ciągu dnia, w zależności od stanu zapasów i dat przydatności do spożycia.

Morrisons

Najlepszy czas na zakupy to 15:00-17:00 oraz 20:00. W Morrisons obniżki cen zaczynają się o 15:00, a o 17:00 produkty mogą być przecenione o kolejne 25%.


Dla miłośników gotowych dań zaleca się wizytę o 20:00, kiedy to ceny mogą być znacznie niższe.

Co-op

Najlepsze oferty znajdziemy wieczorem, między 18:00 a 20:00. Produkty, których termin ważności kończy się tego samego dnia, są zazwyczaj sprzedawane za połowę ceny.

Tesco

W Tesco ceny są obniżane trzy razy dziennie: między 9:00 a 10:00, 16:00 a 17:00 oraz około 20:00. Największe obniżki można znaleźć wieczorem.

Sainsbury's

Tutaj najlepiej robić zakupy po 17:00, kiedy to rozpoczyna się największa fala obniżek cen.

Asda

W Asda obniżki zaczynają się wczesnym rankiem i trwają do około 19:30. Najlepsze oferty można znaleźć w godzinach porannych oraz wieczorem.

M&S

Marks & Spencer oferuje obniżki cen rano o 9:00 oraz po południu między 14:00 a 16:00. Największe przeceny zaczynają się po 14:00.

Waitrose

W Waitrose najlepiej robić zakupy dwie godziny przed zamknięciem sklepu, kiedy to można znaleźć produkty przecenione nawet o 50%.


Warto pamiętać, że czas na najlepsze okazje może różnić się w zależności od lokalizacji sklepu, dlatego warto zawsze sprawdzić godziny otwarcia i zasady dotyczące przecen w swojej okolicy.

Oprócz polowania na okazje warto również rozważyć zakupy w hurtowniach lub zamianę produktów markowych na tańsze odpowiedniki oferowane przez supermarkety, co może przynieść dodatkowe oszczędności.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Duże zmiany w opłatach Royal Mail: więcej kosztów dla klientów w okresie świątecznym
 Czytaj następny artykuł:
Frankfurt Christmas Market w Birmingham uznany za trzeci z najlepszych w Wielkiej Brytanii