Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania wprowadza nowe surowsze zasady w systemie zasiłków. DWP będzie sprawdzać konta co miesiąc

Departament Pracy i Emerytur (DWP) w Wielkiej Brytanii planuje wprowadzić nowe, surowsze zasady dotyczące kont bankowych, które mają wejść w życie od najbliższej środy.

Zmiany te zostaną ogłoszone w ramach Jesiennej Deklaracji Kanclerza, którą przedstawi Jeremy Hunt.


Według nowych przepisów, osoby otrzymujące świadczenia socjalne będą poddawane miesięcznym kontrolom swoich kont bankowych przez DWP, aby upewnić się, że nie „kłamią” odnośnie do swoich oszczędności.

Celem tych działań jest oszczędność rządu w wysokości 500 milionów funtów w ciągu pierwszych pięciu lat.

Propozycje te zostały opracowane przez Kanclerza Hunta we współpracy z Premierem Rishi Sunakiem i ich rządem.

Ta inicjatywa spotkała się z krytyką ze strony organizacji takich jak Big Issue. Według Trussell Trust, 69% osób korzystających z ich banków żywności to osoby niepełnosprawne, a 62% osób niepełnosprawnych korzystających z banków żywności Trussell Trust nie otrzymuje żadnych świadczeń z tytułu niepełnosprawności.


Minister Pracy i Emerytur, Mel Stride, skomentował: „Łagodne podejście Partii Pracy do systemu opieki społecznej jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale i niesprawiedliwe. Nie dziwi fakt, że Partia Pracy nigdy nie opuszczała urzędu z niższym poziomem bezrobocia niż w momencie objęcia władzy”.

„Te propozycje pozwolą uniknąć sytuacji, w której zdolni do pracy ludzie unikają swoich zobowiązań do znalezienia zatrudnienia, kosztując pracujących obywateli ponad 2 miliardy funtów przez kadencję parlamentarną. Tylko konserwatyści podejmą sprawiedliwe, długoterminowe decyzje wspierające ludzi w znalezieniu pracy i rozwijaniu gospodarki” - dodał.

Rzecznik Partii Pracy skrytykował te liczby, nazywając je „rozpaczliwą próbą odwrócenia uwagi od kompletnego niepowodzenia konserwatystów w zakresie zatrudnienia i kontroli rachunku za świadczenia.”


Nowe zasady mają na celu zwalczanie oszustw w systemie świadczeń socjalnych i zapewnienie sprawiedliwości dla podatników.

Jednakże te zmiany mogą również wywołać obawy o prywatność i autonomię osób korzystających ze świadczeń.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
W Wielkiej Brytanii spadnie śnieg: Met Office ogłasza dokładną datę opadów
 Czytaj następny artykuł:
Opóźnienia i odwołania lotów na brytyjskim lotnisku