Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zamieszki przed meczem Aston Villa z Legią Warszawa: Ponad 30 aresztowań i ranni funkcjonariusze

Wczoraj wieczorem (30 listopada) przed stadionem Villa Park w Birmingham doszło do poważnych zamieszek z udziałem kibiców Legi Warszawa, w wyniku których rannych zostało kilku policjantów.

West Midlands Police poinformowała o aresztowaniu ponad 30 osób w związku z tymi wydarzeniami.


Zamieszki wybuchły przed meczem Aston Villa z Legią Warszawa. Według policji przyczyną zamieszek było nieprzekazanie biletów przez kibicom Legi Warszawa, czego się spodziewano.

Alokacja biletów dla kibiców Legii Warszawa została zmniejszona do 1000 na wspólną rekomendację Grupy Doradczej ds. Bezpieczeństwa (Safety Advisory Group, SAG), współpracującej z Aston Villa i wspieranej przez UEFA.

Podczas zamieszek rannych zostało czterech funkcjonariuszy policji, z czego jeden trafił do szpitala.


Ranne zostały również dwa konie policyjne i dwa psy policyjne. Kibice Legi Warszawa rzucali w stronę funkcjonariuszy różnymi przedmiotami, w tym racami. Na szczęście, obrażenia odniesione przez funkcjonariuszy i zwierzęta nie są poważne.

W związku z ekstremalną przemocą kibicom gości nie pozwolono wejść na stadion ze względów bezpieczeństwa. Policja utrzymywała obecność wokół stadionu i w centrum miasta, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obecnym.

Do tej pory policja aresztowała 39 osób pod zarzutem m.in. zakłócenia porządku publicznego i napaści na funkcjonariusza policji.


Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do aresztu w celu przesłuchania. Policja planuje dalsze przeglądanie dostępnych materiałów wideo w celu zidentyfikowania sprawców.

Naczelnik Tim Robinson, dowodzący akcją policyjną podczas meczu, powiedział: „To miała być wspaniała wieczór piłkarski, który miał cieszyć fanów obu klubów. Niestety, doszło do przerażających scen, podczas których kibice gości niebezpiecznie rzucali racami i innymi przedmiotami w naszych funkcjonariuszy. Byliśmy tam, aby zapewnić bezpieczeństwo, ale bezpieczeństwo naszych funkcjonariuszy zostało zagrożone przez skandaliczne działania innych. Z powodu ekstremalnej przemocy nie mieliśmy innego wyboru, jak tylko zapobiec wejściu kibiców Legi Warszawa na stadion. Bezpieczeństwo wszystkich jest naszym priorytetem i wyraźnie nie mieliśmy innego wyboru. Takie skandaliczne zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca i jest czymś, czego my i szersza społeczność nigdy nie powinniśmy doświadczać”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Uderzenie zimy w Wielkiej Brytanii: Zamknięte szkoły, do 5 cm śniegu i temperatury do -10°C
 Czytaj następny artykuł:
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii otrzymają do 500 GBP dodatku przed świętami. Kto się kwalifikuje do płatności?