Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii otrzymają do 500 GBP dodatku przed świętami. Kto się kwalifikuje do płatności?

W obliczu rosnących kosztów życia wiele gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii może skorzystać z dodatkowej pomocy finansowej przed nadchodzącymi świętami.

Rządowe wsparcie w ramach Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych (Household Support Fund, HSF) o wartości 842 milionów funtów zostało udostępnione radom lokalnym w Anglii, które rozdzielają środki wśród mieszkańców potrzebujących wsparcia.


Każda rada lokalna w Anglii ma swój własny sposób dystrybucji środków, a pomoc finansowa jest zazwyczaj kierowana do osób o niskich dochodach lub korzystających ze świadczeń takich jak Universal Credit. Oto kilka przykładów:

Nottinghamshire

Ponad 30 000 gospodarstw domowych otrzyma dodatkowe 130 funtów na pokrycie kosztów życia przed świętami.

Pomoc ta jest skierowana do rodzin o niskich dochodach, w tym tych z dziećmi uprawnionymi do darmowych posiłków szkolnych, oraz osób korzystających z kredytu emerytalnego (Pension Credit).


Torbay

Rada Torbay w Devon otrzymała 2,4 miliona funtów na wsparcie mieszkańców o niskich dochodach.

Kwota pomocy może wynosić do 500 funtów, w zależności od indywidualnych okoliczności.

Osoby pobierające świadczenia mogą otrzymać do 150 funtów, ale możesz także ubiegać się o do 500 funtów, jeśli nie pobierasz świadczeń, w zależności od wielkości domu.


West Northamptonshire

Mieszkańcy West Northamptonshire mogą ubiegać się o pomoc w wysokości 300 funtów.

Aby kwalifikować się do wsparcia, dochód gospodarstwa domowego po opodatkowaniu (włączając świadczenia rządowe) nie może przekraczać 400 funtów tygodniowo.

Dorset

Mieszkańcy Dorset mogą ubiegać się o vouchery na zakupy w supermarketach o wartości 150 funtów, które będą rozdzielane od 5 grudnia.
Aby ubiegać się o pomoc, musisz mieszkać w Dorset. Musisz także mieć:
 • roczny dochód netto gospodarstwa domowego mniejszy niż 30 000 funtów oraz
 • oszczędności wynoszące mniej niż 16 000 GBP


Reading

Gospodarstwa domowe w Reading mogą otrzymać bezpośrednie wsparcie finansowe w wysokości 125 funtów na pokrycie kosztów życia.

Wsparcie będzie kierowane przede wszystkim do gospodarstw domowych, które należą do jednej lub więcej z poniższych kategorii:

 • Ludzie niepełnosprawni
 • Ludzie żyjący samotnie
 • Mieszkańcy z niepewnym zatrudnieniem
 • Duże gospodarstwa domowe
 • Osoby posiadające domy nieefektywne energetycznie
 • Gospodarstwa domowe posiadające przedpłatowe liczniki energii
 • Mieszkańcy w wynajmowanych kwaterach prywatnych
 • Ofiary przestępstwa
 • Weterani
 • Mieszkańcy, dla których język angielski jest drugim językiem
 • Mieszkańcy o zróżnicowanym dziedzictwie etnicznym

Jak ubiegać się o pomoc?

Proces aplikacji różni się w zależności od lokalizacji. W większości przypadków należy skontaktować się z lokalną radą lub odwiedzić jej stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych opcjach wsparcia i sposobie aplikacji.

Jeżeli nie wiesz, do jakiego obszaru władz lokalnych należysz, możesz skorzystać z rządowego narzędzia lokalizacyjnego dostępnego na jego stronie internetowej.

Wystarczy wpisać swój kod pocztowy, a wyświetli się informacja o władzach lokalnych.


Inne formy wsparcia finansowego

Poza Funduszem Wsparcia Gospodarstw Domowych istnieją inne formy pomocy finansowej dostępne dla mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Do tych należą m.in. jednorazowe zniżki na rachunki za energię elektryczną w ramach programu Warm Home Discount oraz zwiększone płatności w ramach Winter Fuel Payment dla emerytów.

W obliczu zbliżających się świąt i rosnących kosztów życia te środki wsparcia mogą być nieocenioną pomocą dla wielu gospodarstw domowych w całej Wielkiej Brytanii.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Zamieszki przed meczem Aston Villa z Legią Warszawa: Ponad 30 aresztowań i ranni funkcjonariusze
 Czytaj następny artykuł:
Inflacja w sklepach w Wielkiej Brytanii najniższa od ponad roku