Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wilko powraca na ulice handlowe Wielkiej Brytanii: dziś otwarcie nowych sklepów

Fot: Google Map
Wilko, popularna sieć sklepów, powróciła na ulice handlowe Wielkiej Brytanii, otwierając dwa nowe sklepy w Plymouth i Exeter.

Ten ruch następuje po tym, jak firma ogłosiła upadłość w sierpniu. Nowe sklepy zostały otwarte po tym, jak CDS Superstores, właściciel The Range przejął nazwę Wilko.


Planowane jest otwarcie trzech kolejnych lokalizacji przed Bożym Narodzeniem w Luton, a inne lokalizacje mają zostać ogłoszone wkrótce.

CDS ogłosiło, że w 2024 roku może otworzyć się nawet 300 nowych sklepów Wilko, a po raz pierwszy sklepy mogą pojawić się również w Irlandii Północnej.

Wilko, znane z oferowania szerokiej gamy produktów dla domu i ogrodu, zatrudniało około 12 500 pracowników i posiadało około 400 sklepów przed swoim upadkiem w sierpniu.

Firma priorytetowo traktuje zatrudnienie osób, które wcześniej pracowały w Wilko, w nowo otwieranych sklepach.


Gdy Wilko ogłosiło upadłość, PricewaterhouseCoopers nie znalazł kupca, co oznaczało, że dzierżawy sklepów i inne aktywa musiały zostać sprzedane. Poundland przejmie dzierżawy do 70 sklepów Wilko, a B&M przejmie 51.

Alex Simpkin, dyrektor generalny CDS Superstores, wyraził dumę z ponownego wprowadzenia marki Wilko na główne ulice w Plymouth, Exeter i Luton w nadchodzących tygodniach.

„Jesteśmy również zadowoleni, że możemy przyczynić się do tworzenia miejsc pracy w tych miastach i pomóc lokalnym rodzinom i społecznościom ponownie uzyskać łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych artykułów domowych i ogrodowych,” - powiedział Simpkin.


Ten początkowy etap jest tylko początkiem planów CDS dotyczących ożywienia marki Wilko na głównych ulicach i parkach handlowych w Wielkiej Brytanii, a kolejne otwarcia i ponowne otwarcia sklepów mają być ogłaszane w całym 2024 roku.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Nowe ostrzeżenia pogodowe w Wielkiej Brytanii: Śnieg i lód w wielu regionach
 Czytaj następny artykuł:
Popularna linia lotnicza ogłasza 16 nowych tras z lotniska w Birmingham