Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii otrzymają dodatek 500 GBP bezpośrednio na konto bankowe

Brytyjskie gospodarstwa domowe mogą spodziewać się otrzymania bezpośredniego wsparcia finansowego w wysokości 500 funtów na swoje konta bankowe, które ma im pomóc im w radzeniu sobie z rosnącymi kosztami życia.

Ta inicjatywa ma na celu złagodzenie obciążeń finansowych, z którymi boryka się wiele rodzin i osób w Wielkiej Brytanii w obecnej sytuacji kryzysowej.


Rada miasta Worcester wykorzystuje swój Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych (Household Support Fund) do zapewnienia płatności do 500 funtów, które mają pomóc mieszkańcom w pokryciu kosztów energii lub wody.

Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych Departamentu Pracy i Emerytur (DWP) ma na celu pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują, takim jak rodziny z dziećmi w każdym wieku, emeryci, nieopłacani opiekunowie, osoby opuszczające opiekę oraz osoby niepełnosprawne, które mogłyby mieć trudności z rachunkami za energię, jedzenie i wodę.

Zobacz też:


Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych jest otwarty od 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024 roku.

Pomoc jest dostępna dla osób w całym Worcestershire, które najbardziej jej potrzebują.


Fundusz może pomóc w pokryciu bieżących kosztów energii i wody, wsparciu w spłacie długów związanych z energią i wodą, a także w naprawie, serwisowaniu i wymianie uszkodzonych kotłów i systemów grzewczych.

Fundusz nie może być wykorzystywany do spłaty kosztów hipoteki lub spłaty długów.

Lokalne władze podkreślają, że wsparcie to jest dostępne dla wszystkich kwalifikujących się osób i nie wpłynie na ich świadczenia.

Jest również dostępne dla osób niekorzystających ze świadczeń, jeśli spełnione są inne kryteria.


Rada miasta Worcester zaznacza, że priorytet będą miały osoby, które wcześniej nie otrzymały pomocy z Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych.

Proces aplikacyjny zostanie zamknięty na okres świąteczny i zostanie ponownie otwarty w Nowym Roku.

Proces aplikacyjny zostanie zamknięty w środę, 20 grudnia o godzinie 17:00 i zostanie ponownie otwarty we wtorek, 2 stycznia 2024 roku o godzinie 12:00.


Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku wsparcia gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii, które zmagają się z rosnącymi kosztami życia.

Zapewnienie bezpośredniego wsparcia finansowego może pomóc wielu rodzinom i osobom w pokryciu podstawowych potrzeb i złagodzeniu obciążeń finansowych w tych trudnych czasach.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Nowe inteligentne fotoradary na drogach w UK: ostrzeżenie dla kierowców
 Czytaj następny artykuł:
1823 GBP odszkodowania dla milionów klientów telefonii komórkowej w Wielkiej Brytanii. Sprawdź, czy jesteś uprawniony