Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wizz Air odwołuje loty z Wielkiej Brytanii do Polski, w tym dwa połączenia z Birmingham

W ostatnim czasie pasażerowie planujący podróże między Polską a Wielką Brytanią stanęli przed wyzwaniem związanym z odwołaniem lotów przez Wizz Air.

Problemy techniczne z silnikami Pratt&Whitney doprowadziły do konieczności uziemienia przez linie lotnicze kilkudziesięciu samolotów A321neo, co miało bezpośredni wpływ na ofertę lotów, w tym te realizowane między Polską a Wielką Brytanią.


W obliczu tych trudności Ryanair zaoferował „taryfy ratunkowe”, aby zminimalizować niedogodności dla podróżnych.

Centralnym punktem problemu stały się wady silników Pratt&Whitney, które napędzają nowoczesne airbusy z rodziny A320neo.

Zobacz też:


Konieczność uziemienia samolotów na całym świecie dotknęła również Wizz Air, który musiał wycofać z użytku kilkudziesiąt maszyn.

To z kolei przekładało się na anulowanie prawie 20 tras lotniczych z Polski, w tym kluczowych połączeń między Polską a Wielką Brytanią.


Wśród tras odwołanych przez Wizz Air znalazły się połączenia z polskich miast do różnych celów podróży w Wielkiej Brytanii.

Konkretnie, pasażerowie nie mogą już korzystać z lotów:

  • Z Birmingham do Krakowa, co stanowiło popularną trasę dla osób podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych.
  • Z Birmingham do Wrocławia, kolejne ważne połączenie dla wielu Polaków mieszkających lub pracujących w Wielkiej Brytanii.
  • Z Londynu-Stansted do portu lotniczego Olsztyn-Mazury, co było kluczowym połączeniem dla regionu północno-wschodniej Polski.
  • Oraz z Leeds/Bradford do Krakowa.

Reakcja Ryanaira i oferowane „taryfy ratunkowe”

Ryanair, reagując na sytuację, wprowadził specjalne ceny biletów, aby umożliwić pasażerom dotkniętym odwołaniami kontynuację ich podróży. „Taryfy ratunkowe” obejmują między innymi:

Loty z Krakowa do Birmingham, oferując alternatywę dla pasażerów, którzy nie mogą skorzystać z usług Wizz Air.

Połączenia z Wrocławia do Dubrownika, choć nie bezpośrednio związane z Wielką Brytanią, pokazują szeroki zakres wsparcia oferowanego przez Ryanair w obliczu odwołań.

Loty z warszawskiego Lotniska Chopina do Birmingham, zapewniające ważną alternatywę dla podróżnych z polskiej stolicy.


Ceny biletów w jedną stronę rozpoczynają się już od 19,99 euro, co stanowi atrakcyjną propozycję dla osób, które planują podróże między Polską a Wielką Brytanią.

Ryanair, podkreślając swoją rolę jako niezawodnego i taniego przewoźnika, zapewnia, że chętnie powita na pokładzie swoich samolotów pasażerów dotychczas latających z Wizz Air.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania przygotowuje się na atak zimy. Spadnie do 25 cm śniegu. Wydano bursztynowe ostrzeżenia meteorologiczne
 Czytaj następny artykuł:
Osiem milionów gospodarstw domowych w UK otrzyma od dziś ostatni dodatek wysokości 299 GBP