Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania przygotowuje się na atak zimy. Spadnie do 25 cm śniegu. Wydano bursztynowe ostrzeżenia meteorologiczne

W nadchodzącym tygodniu Wielka Brytania może zmierzyć się z wyjątkowo trudnymi warunkami pogodowymi, gdyż prognozowane są intensywne opady śniegu, które mogą spowodować znaczne zakłócenia w podróżach i potencjalne przerwy w dostawie prądu.

Biuro Meteorologiczne (Met Office) wydało ostrzeżenia pogodowe, w tym żółte i bursztynowe, dotyczące śniegu i lodu, które mają obowiązywać w najbliższych dniach.


Ostrzeżenia te zwiastują możliwe zakłócenia od czwartku do piątkowego poranka, szczególnie w północnej Walii, północno-zachodnim Shropshire, Peak District oraz południowych Penninach.

Oczekuje się, że opady śniegu mogą spowodować odcięcie niektórych społeczności wiejskich, a także przerwy w dostawie prądu i inne zakłócenia w usługach, takich jak zasięg telefonii komórkowej.

Należy się przygotować na znaczne opóźnienia w podróżach z pojazdami i pasażerami ugrzęźniętymi na drogach, a także możliwe są opóźnienia lub odwołania podróży kolejowych i lotniczych.

W czwartek, wraz z nadejściem bursztynowego ostrzeżenia dotyczącego śniegu i lodu, szczególnie w północnej Walii i północno-zachodnim Shropshire, istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektóre społeczności wiejskie zostaną tymczasowo odcięte.


Mieszkańcy regionu napotkają opóźnienia w podróżach, a nieutwardzone chodniki i ścieżki rowerowe mogą stać się nieprzejezdne, zwiększając ryzyko poślizgnięć i upadków na oblodzonych powierzchniach.

Co więcej, w Peak District i południowych Penninach, spodziewany jest śnieg, który może spowodować zakłócenia w podróżach, z podobnym ryzykiem przerw w dostawie prądu i zakłóceń w usługach komunikacyjnych.

Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że niektóre społeczności wiejskie mogą zostać tymczasowo odcięte.

Bursztynowe ostrzeżenie dla Walii będzie obowiązywać od godziny 8:00 do 15:00 w czwartek, natomiast dla Peak District rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do 18:00 tego samego dnia.


Te bursztynowe ostrzeżenia są wydawane w sytuacjach, gdy oczekuje się, że warunki pogodowe będą miały znaczący wpływ na życie codzienne i bezpieczeństwo ludzi.

Na niższych poziomach możliwe są opady śniegu do 2 cm, na terenach położonych powyżej 200 metrów 2-5 cm, a powyżej 400 metrów nawet 15-25 cm, wraz z ryzykiem wystąpienia oblodzonych warunków.

Biuro Meteorologiczne (Met Office) rozszerzyło żółte ostrzeżenie dotyczące śniegu i lodu na większą część Szkocji, w tym Glasgow i Aberdeen, po wcześniejszym ostrzeżeniu dla Highlands, Western Isles, Orkney, Shetland oraz części Argyll and Bute i centralnej Szkocji, które obowiązuje od wtorku po południu do środy w południe.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
DWP wypłaci dodatek 173 GBP tygodniowo dla 10 milionów osób w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Wizz Air odwołuje loty z Wielkiej Brytanii do Polski, w tym dwa połączenia z Birmingham