Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

DWP wypłaci dodatek 173 GBP tygodniowo dla 10 milionów osób w Wielkiej Brytanii

Departament Pracy i Emerytur (DWP) w Wielkiej Brytanii ogłosił, że osoby cierpiące na artretyzm będą mogły otrzymać bezpośrednie wsparcie finansowe w wysokości 173 funtów tygodniowo.

W kraju żyje ponad dziesięć milionów osób zmagających się z różnymi formami artretyzmu, a DWP oferuje im świadczenie z tytułu niezdolności do samodzielnej egzystencji, znane jako Personal Independence Payment (PIP).


PIP ma na celu pomoc osobom z artretyzmem w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami, jakie niesie ta choroba.

Świadczenie to podzielone jest na dwie części: część związaną z życiem codziennym, jeśli potrzebujesz pomocy w codziennych czynnościach, oraz część mobilności, jeśli potrzebujesz wsparcia w poruszaniu się.

W zależności od stopnia potrzeb, beneficjenci mogą otrzymać standardową lub wzmocnioną stawkę dla każdej z części.

Tygodniowe stawki wynoszą: dla standardowej części związanej z życiem codziennym 68,10 funta, dla wzmocnionej części związanej z życiem codziennym 107,75 funta, dla standardowej części mobilności 26,90 funta i dla wzmocnionej części mobilności 71 funtów.


Oznacza to, że beneficjenci mogą otrzymać do 748,58 funta miesięcznie, jeśli otrzymują wyższe stawki tygodniowe za obie części, co daje 8,983 funty rocznie.

Aby kwalifikować się do PIP, musisz mieć stan zdrowia lub niepełnosprawność, która powoduje trudności w codziennym życiu lub poruszaniu się (lub obu) przez co najmniej trzy miesiące i spodziewać się, że te trudności będą trwać przez co najmniej dziewięć miesięcy (chyba że jesteś osobą śmiertelnie chorym z prognozowanym czasem życia krótszym niż 12 miesięcy).

Trudności w codziennym życiu mogą obejmować przygotowywanie posiłków lub jedzenie, mycie, kąpiel i korzystanie z toalety, ubieranie się i rozbieranie, czytanie i komunikację, zarządzanie lekami lub leczeniem, podejmowanie decyzji dotyczących pieniędzy oraz interakcje z innymi ludźmi.


Ponad dziesięć milionów osób w Wielkiej Brytanii żyje z artretyzmem, co stanowi jedną na sześć osób, które codziennie zmaga się z bólem, zmęczeniem, ograniczoną mobilnością i zredukowaną zręcznością, jakie może powodować to schorzenie.

W roku podatkowym 2024/25 standardowa tygodniowa stawka wzrośnie z 68,10 funta do 72,65 funta, a wzmocniona stawka z 101,75 funta do 108,55 funta.

Standardowa tygodniowa stawka mobilności wzrośnie z 26,90 funta do 28,70 funta, a wzmocniona stawka mobilności z 71,00 funta do 75,75 funta.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Council Tax wzrośnie o 200 GBP z powodu bankructwa rady miejskiej
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania przygotowuje się na atak zimy. Spadnie do 25 cm śniegu. Wydano bursztynowe ostrzeżenia meteorologiczne