Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Primark otwiera 5 nowych sklepów w Wielkiej Brytanii i ogłasza większe i lepsze przestrzenie zakupowe

Primark, gigant brytyjskiej ulicy handlowej, ogłosił plany otwarcia pięciu nowych sklepów, które rozpoczną swoją działalność w nadchodzących tygodniach.

To część ambitnego planu inwestycyjnego firmy, który obejmuje również modernizację ponad dwunastu istniejących sklepów.


Inwestycje te, opiewające na kwotę 75 milionów funtów, mają na celu nie tylko ekspansję sieci sklepów Primark na terenie Wielkiej Brytanii, ale również podniesienie standardów zakupowych poprzez oferowanie większych i lepszych przestrzeni handlowych.

Wśród zapowiedzianych nowych sklepów znajdą się te w Bury St. Edmunds, Teesside Park i Glasgow Fort, z czego sklep w Bury St. Edmunds ma zostać otwarty już 6 marca.

Pozostałe lokalizacje, w tym Epsom w Surrey oraz Newbury w Berkshire, mają zostać uruchomione w 2025 roku.

Dzięki tym nowym otwarciom liczba sklepów Primark w Wielkiej Brytanii wzrośnie do 197.


Primark nie ogranicza się jednak tylko do otwierania nowych sklepów. Firma planuje również jedne z największych rozbudów swoich istniejących lokalizacji w całym kraju.

Wśród 15 sklepów, które zostaną odnowione w tym roku, znajdują się te w Cambridge, Chester i Bury.

Szczególnie warte uwagi jest prawie podwojenie powierzchni sklepu w Westfield Stratford w Londynie, który stanie się drugim co do wielkości sklepem Primark w stolicy, oferując ponad 81 000 stóp kwadratowych (ok. 7 500 m²) przestrzeni zakupowej.


W północnej Anglii sklep w Metrocentre w Gateshead zostanie rozbudowany do prawie 80 000 stóp kwadratowych (ok. 7 400 m²) całkowitej powierzchni handlowej.

Co więcej, sklepy Primark w Bradford, High Wycombe i Bolton przeniosą się do nowych, lepszych lokalizacji.

Kari Rodgers, dyrektor ds. handlu detalicznego w Wielkiej Brytanii w Primark, podkreśliła zobowiązanie firmy do oferowania najwyższej jakości produktów w najniższych możliwych cenach. „To najnowsze inwestycje oznaczają większe i lepsze sklepy, setki nowych miejsc pracy w całym kraju i pokazują nasze trwające zobowiązanie wobec brytyjskich ulic handlowych” – powiedziała.


Primark, posiadający obecnie 192 sklepy w Wielkiej Brytanii i zatrudniający 30 000 osób, planuje rozszerzyć swoją sieć do 530 sklepów na całym świecie w ciągu najbliższych czterech lat.

Firma wprowadziła również szereg innowacji w niektórych lokalizacjach, w tym usługi fryzjerskie, ofertę vintage, kawiarnie Tasty by Greggs oraz sklepy Disneya w Belfaście, Birmingham i Merry Hill, a także kawiarnię Disney Stitch w swoim sklepie w Manchesterze.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Najgorsze miejsca do sprzedaży domu w okolicach Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Dziś tłusty czwartek: święto obfitości i tradycji