Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Duży supermarket w Wielkiej Brytanii sprzedaje dział bankowości detalicznej bankowi Barclays

W dużym przejęciu, które wpłynie na ponad pięć milionów klientów w Wielkiej Brytanii, Barclays zgodził się na zakup działu bankowości detalicznej Tesco Bank.

W ramach umowy, około 2800 pracowników Tesco Bank zostanie przeniesionych do Barclays.


Decyzja ta następuje po doniesieniach, że Tesco rozważało przyszłość swojego sektora bankowego, a HSBC złożyło wstępną ofertę na przejęcie tego biznesu.

Co to oznacza dla klientów?

Przejęcie będzie miało wpływ na miliony klientów posiadających karty kredytowe, pożyczki i oszczędności w Tesco Bank.

Chociaż operacje te będą prowadzone przez Barclays, usługi nadal będą oferowane pod marką Tesco Bank.


Ponadto, Tesco Bank zachowa niektóre ze swoich aktywności bankowych, w tym ubezpieczenia, bankomaty, pieniądze podróżne i karty podarunkowe.

Firma zapewnia, że klienci nie muszą podejmować żadnych działań i będą informowani o wszelkich zmianach w nadchodzących miesiącach.

Finansowe szczegóły transakcji

Barclays spodziewa się zapłacić około 600 milionów funtów za karty kredytowe Tesco Bank, niezabezpieczone pożyczki osobiste, depozyty oraz systemy operacyjne.

Pracownicy Tesco Bank zostaną z czasem przeniesieni do Barclays. Jest to znaczący krok dla Barclays, zwłaszcza po tym, jak Tesco Bank zaprzestał oferowania hipotek w 2019 roku, sprzedając swoje pożyczki hipoteczne Lloyds Banking Group za około 3,8 miliarda funtów.

Ta transakcja jest częścią szerszego trendu w sektorze bankowym, gdzie banki dążą do redukcji kosztów i adaptacji do rosnącej popularności bankowości internetowej.

W ostatnim czasie wiele banków, w tym Barclays, Lloyds i Bank of Scotland, ogłosiło zamknięcie swoich oddziałów, co jest odzwierciedleniem zmieniających się nawyków klientów i poszukiwania oszczędności.


Klienci Tesco Bank są chronieni przez Financial Services Compensation Scheme (FSCS), co oznacza, że w przypadku upadłości banku, ich środki są zabezpieczone do kwoty 85,000 funtów na osobę.

Chociaż w krótkim okresie klienci prawdopodobnie nie zauważą większych zmian, sprzedaż ta będzie ściśle monitorowana przez regulatorów bankowych, aby zapewnić płynne przejście i ochronę interesów klientów.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Asda uruchamia wielką wyprzedaż w weekend: Frytkownica powietrzna już za 19 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Najgorsze miejsca do sprzedaży domu w okolicach Birmingham