Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące osób w UK nieotrzymujących zasiłków otrzymają 450 GBP dodatku. Kto się kwalifikuje?

W obliczu trwającego kryzysu kosztów utrzymania, niektóre gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii mogą liczyć na jednorazową wypłatę o wartości do 450 funtów.

Co ważne, aby skorzystać z tej pomocy, nie trzeba być beneficjentem Universal Credit czy innych świadczeń.


Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych (Household Support Fund) stanowi ważne wsparcie, jednak jego działanie kończy się 31 marca.

Mieszkańcy Calderdale w West Yorkshire mogą spodziewać się jednorazowej wypłaty w wysokości 50 funtów.

Rada Calderdale uruchomiła również Program Wsparcia w Trudnej Sytuacji (Discretionary Hardship Scheme - DHS) jako część swojego funduszu, o czym informuje na swojej stronie internetowej.

Gospodarstwa domowe, które nie otrzymują żadnego wsparcia związanego z kosztami utrzymania z Departamentu Pracy i Emerytur, mogą ubiegać się o dodatek do 450 funtów.


Aby złożyć wniosek, należy dostarczyć dwa ostatnie wyciągi bankowe ze wszystkich kont swoich i swojego partnera.

Rada poinformowała: „Oferujemy wsparcie dla gospodarstw domowych, które nie otrzymują żadnego wsparcia z tytułu kosztów utrzymania od Departamentu Pracy i Emerytur. Jeśli spełniasz warunki, możesz otrzymać 450 funtów. (Możliwe jest rozpatrzenie do dwóch dodatków w okresie kończącym się 31 marca 2024 roku)”.

„Jako dowód trudnej sytuacji należy dostarczyć ostatnie dwa wyciągi bankowe ze wszystkich posiadanych kont. (Obejmuje to również konta partnera). Jeśli otrzymujesz porady dotyczące pieniędzy i długów od Citizens Advice (Calderdale), Calderdale MBC Early Action and Support Team, Noah's Ark lub Step Change, pracownik socjalny może złożyć wniosek w Twoim imieniu” - dodano.


W przypadku osób, które otrzymują zniżkę od podatku od nieruchomości (Council Tax Reduction) i/lub zasiłek mieszkaniowy, przewidziano jednorazową wypłatę w wysokości 50 funtów (na gospodarstwo domowe) w lutym 2024.

Wypłaty będą rozłożone na cały tydzień, przy czym ostatnia transza zostanie wysłana w piątek 23 lutego.

Gospodarstwa domowe, które stały się uprawnione od października 2023, otrzymają list w tygodniu rozpoczynającym się 16 lutego, z informacją, jak się zarejestrować.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Rishi Sunak zarobił 2,2 miliona funtów, ale zapłacił taką samą stawkę podatku, jak zwykły pracownik w UK
 Czytaj następny artykuł:
Poleciał z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku bez paszportu i karty pokładowej