Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Poleciał z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku bez paszportu i karty pokładowej

23 grudnia ubiegłego roku, pewien mężczyzna dokonał czegoś, co wydaje się niemożliwe w dzisiejszych czasach ścisłej kontroli bezpieczeństwa na lotniskach.

Bez paszportu i karty pokładowej udało mu się dostać na pokład samolotu lecącego z londyńskiego Heathrow do Nowego Jorku.


Incydent rozpoczął się na lotnisku Heathrow, gdzie mężczyzna, wykorzystując moment nieuwagi personelu, przeszedł przez bramki bezpieczeństwa przeznaczone dla pasażerów z kartami pokładowymi, podążając tuż za innym pasażerem.

Następnie, stosując tzw. „tailgating” czyli podążanie tuż za innymi osobami, ominął kontrolę paszportową i wszedł na pokład samolotu, nie okazując żadnych dokumentów.

Mimo że lot British Airways był w pełni zarezerwowany, na pokładzie znalazły się wolne miejsca, ponieważ niektórzy pasażerowie nie zdążyli na swoje połączenie na Heathrow.


Mężczyzna został zatrzymany dopiero na lotnisku JFK w Nowym Jorku, gdzie następnie został aresztowany i odesłany z powrotem do Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z doniesieniami „The Sun”, mężczyzna został aresztowany w Boże Narodzenie pod zarzutem naruszenia szeregu przepisów lotniczych.

Brat mężczyzny potwierdził zdarzenie, wskazując na „trudną przeszłość” swojego brata i zastanawiając się, jak mogło dojść do takiego zdarzenia, sugerując, że jeśli jego brat był w stanie to zrobić, to każda inna osoba o złych zamiarach mogłaby zrobić to samo.

Rzecznik New Scotland Yard potwierdził, że doszło do „naruszenia bezpieczeństwa” na lotnisku, a mężczyzna został później oskarżony o oszustwo oraz naruszenie przepisów bezpieczeństwa lotniczego.


Podkreślił, że środki bezpieczeństwa są pod ciągłą rewizją, aby zapewnić ich skuteczność.

Rzecznik lotniska Heathrow zapewnił, że każda osoba na lotnisku podlega kontroli bezpieczeństwa, w tym osoba zaangażowana w opisane zdarzenie.

Lotnisko współpracuje z władzami w celu przeprowadzenia szczegółowego śledztwa.


Podkreślono również, że środki bezpieczeństwa są stale monitorowane i ulepszane, aby zapobiegać podobnym wydarzeniom w przyszłości i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym.

British Airways również potwierdziło swoje zaangażowanie w pomoc władzom w dochodzeniu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Tysiące osób w UK nieotrzymujących zasiłków otrzymają 450 GBP dodatku. Kto się kwalifikuje?
 Czytaj następny artykuł:
Tysiące osób w UK mogą otrzymać 1700 GBP na rachunki za energię. Został tylko tydzień na zgłoszenia