Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące osób w UK mogą otrzymać 1700 GBP na rachunki za energię. Został tylko tydzień na zgłoszenia

W obliczu rosnących kosztów życia, mieszkańcy Szkocji mają ostatnią szansę, aby ubiegać się o bezpłatne bony na energię o wartości 1700 funtów, gdyż fundusz wsparcia ogrzewania domowego zostanie zamknięty dla nowych wniosków 16 lutego.

Fundusz wsparcia ogrzewania domowego oferuje pomoc w opłacaniu rachunków za energię poprzez przekazanie płatności dostawcy energii oraz dostarczenie bonu energetycznego, który można wykorzystać do opłacenia rachunków.


Pomoc ta jest dostępna niezależnie od tego, czy korzystasz z licznika przedpłatowego, licznika tradycyjnego, czy też jesteś podłączony do sieci ciepłowniczej lub korzystasz z nieuregulowanych źródeł paliwa.

Program ten został zaprojektowany, aby wspierać osoby zagrożone samodzielnym ograniczaniem zużycia energii z powodu trudności finansowych, oferując ulgę w długach poprzez redukcję bieżących kosztów energii.

Wsparcie jest dostępne dla gospodarstw domowych potrzebujących pomocy, niezależnie od używanego ogrzewania czy metody płatności. Obecnie dostępne jest do 3 milionów funtów na wsparcie funduszu.

Rzecznik szkockiego rządu podkreślił, że każdy, kto ma trudności z pokryciem kosztów ogrzewania, może ubiegać się o środki z funduszu, ponieważ koszty życia w kraju nadal rosną.


Przy rozpatrywaniu wniosków brane są pod uwagę również indywidualne okoliczności wnioskodawcy, takie jak mieszkanie na obszarach wiejskich lub odległych, wiek 75 lat lub więcej, korzystanie z zasiłków dla osób niepełnosprawnych, używanie sprzętu medycznego, korzystanie z alternatywnych źródeł paliwa, takich jak olej, drewno czy gaz płynny, otrzymywanie szkockiego zasiłku na dziecko lub bycie osobą opuszczającą rodzinę zastępczą.

Aby ubiegać się o wsparcie, można wypełnić formularz wniosku dla gospodarstw domowych dostępny na stronie internetowej funduszu.

W razie potrzeby zespół funduszu oferuje wsparcie w wypełnianiu wniosku, a także współpracuje z siecią partnerów, którzy mogą pomóc w procesie aplikacyjnym.


Kluczowe informacje:

  • Termin zamknięcia: Program wsparcia ogrzewania domowego zostanie zamknięty dla nowych wniosków 16 lutego.
  • Jak aplikować: Wnioski można składać za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej funduszu.
  • Wsparcie: Fundusz oferuje pomoc finansową osobom w trudnej sytuacji finansowej, niezależnie od metody płatności za energię czy używanego ogrzewania.
  • Dostępność funduszu: Dostępne jest do 3 milionów funtów na wsparcie funduszu.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Poleciał z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku bez paszportu i karty pokładowej
 Czytaj następny artykuł:
Tragiczne zdarzenie w Erdington w Birmingham: mężczyzna zginął kontenerze umieszczonym na przyczepie ciężarówki