Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tragiczne zdarzenie w Erdington w Birmingham: mężczyzna zginął kontenerze umieszczonym na przyczepie ciężarówki

Fot: Google Map
W Birmingham doszło do tragicznego zdarzenia, które wstrząsnęło lokalną społecznością.

Na terenie przemysłowym, zginął mężczyzna, który został przygnieciony w kontenerze umieszczonym na przyczepie ciężarówki.


Incydent wydarzył się w dzielnicy Erdington i przyciągnął na miejsce liczne służby ratunkowe – podało Birmingham Live.

Początkowe doniesienia sugerują, że przyczyną śmiertelnych obrażeń mogło być spadające szkło, jednak ta informacja nie została oficjalnie potwierdzona przez odpowiednie służby.

Strażacy z West Midlands Fire Service natychmiast podjęli działania w celu zabezpieczenia ładunku, a policja wraz z Health and Safety Executive rozpoczęły szczegółowe dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności tragedii.

W związku z prowadzonym śledztwem jedna z jezdni na Tyburn Road została zamknięta, co wpłynęło na ruch drogowy w tym obszarze.


Mężczyzna, którego tożsamość nie została ujawniona, zginął na miejscu zdarzenia.

Policja, straż pożarna oraz zespoły ratownictwa medycznego zostały wezwane na Tyburn Road około godziny 10:30 w czwartek, 8 lutego. Miejsce zdarzenia znajdowało się w pobliżu skrzyżowania z Wheelwright Road.

Rzeczniczka West Midlands Police podała: „Zostaliśmy wezwani do obiektu przemysłowego na Tyburn Road w Birmingham o godzinie 10:32 w czwartek, 8 lutego, z powodu doniesień o poważnie rannym mężczyźnie. Niestety, został on uznany za zmarłego na miejscu. Jedna z jezdni na Tyburn Road w kierunku miasta pozostaje zamknięta. Pracujemy wspólnie z Health & Safety Executive, aby ustalić, co się stało”.

West Midlands Ambulance Service wydało oświadczenie, w którym poinformowano, że pomimo najlepszych starań służb ratunkowych, życia mężczyzny nie udało się uratować. „Zostaliśmy wezwani o godzinie 10:35 do incydentu przy Tyburn Road w Erdington. Na miejsce przybyły trzy karetki, dwóch oficerów paramedycznych, dwóch lekarzy BASICS oraz samochód krytycznej opieki medycznej z Midland Air Ambulance. Po przybyciu zastaliśmy mężczyznę. Niestety, było jasne, że nic nie można było zrobić, aby go uratować, i został on uznany za zmarłego na miejscu”.


Pracownik pobliskiego zakładu twierdzi, że do obrażeń doszło w wyniku spadającego szkła.

Pracownik sąsiedniej firmy E.V Wood (anodising) Ltd wskazał, że incydent mógł być związany z paletą szkła, która spadła.

„Policja, karetki pogotowia i straż pożarna były na miejscu. Wierzymy, że na kogoś spadło szkło. Przesunęli nasz wózek widłowy, aby usunąć część szkła z drogi. Szkło było rozbite na całej drodze. Użyli również naszego wózka widłowego do rozbijania szkła. Były to duże arkusze szkła, tak duże jak kontener. Musiały być palety szkła w kontenerze, a jedna z palet przewróciła się na kogoś”.


Główny inspektor Health and Safety Executive, Amy Kalay, powiedziała: „Jesteśmy świadomi incydentu i obecnie prowadzimy dochodzenie wspólnie z West Midlands Police”.

Śledztwo w tej sprawie jest kontynuowane, aby dokładnie ustalić przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Tysiące osób w UK mogą otrzymać 1700 GBP na rachunki za energię. Został tylko tydzień na zgłoszenia
 Czytaj następny artykuł:
DWP wydaje oświadczenie dotyczące dodatku 299 GBP wypłacanego w Wielkiej Brytanii