Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

DWP wydaje oświadczenie dotyczące dodatku 299 GBP wypłacanego w Wielkiej Brytanii

Departament Pracy i Emerytur (DWP) w Wielkiej Brytanii w najnowszym oświadczeniu poinformował, że od 6 lutego, kiedy rozpoczęto wypłatę środków związanych z kosztami utrzymania w wysokości 299 funtów, pieniądze otrzymało już około 4,8 miliona gospodarstw domowych.

Od wtorku przetworzono dziennie około 1,6 miliona płatności, a według wcześniejszych wzorców wypłat związanych z kosztami utrzymania, spodziewane są kolejne płatności — jednak nie w weekendy.


Żadna z poprzednich płatności testowanych pod kątem środków do życia, które wynosiły 301 i 300 funtów i zostały wypłacone przez DWP w kwietniu i maju (301 funtów) oraz w październiku i listopadzie (300 funtów), nie została dokonana w weekendy.

Oczekuje się, że DWP wypłaci około 7,3 miliona płatności w wysokości 299 funtów przed 22 lutego 2024 roku, a około 800 tysięcy osób korzystających wyłącznie z Tex Credit zacznie otrzymywać pieniądze bezpośrednio od HM Revenue and Customs (HMRC) od 16 lutego.

Jeśli nadal czekasz na płatność, pamiętaj, że jeśli spełniasz kryteria kwalifikacyjne i otrzymywałeś świadczenie związane z dochodem w okresie kwalifikacyjnym, powinieneś otrzymać pieniądze automatycznie przed zamknięciem okna płatności 22 lutego.

Jeśli nie otrzymasz ich, możesz zgłosić brakującą płatność za pośrednictwem dedykowanego portalu kosztów utrzymania na stronie GOV.UK.


Pieniądze zostaną wpłacone na konto, na które zwykle wpłacane są świadczenia, i pojawią się jako „DWP COL” lub „HMRC COLS” wraz z numerem ubezpieczenia społecznego wnioskodawcy.

Aby otrzymać 299 funtów od DWP, musisz mieć prawo do otrzymania zasiłków za okres kwalifikacyjny między 13 listopada a 12 grudnia 2023 roku.

Aby kwalifikować się do otrzymania 299 funtów od HMRC, osoby korzystające wyłącznie z Tax Credit muszą otrzymać płatność kredytu podatkowego za dowolny dzień w okresie od 13 listopada do 12 grudnia 2023 roku lub później otrzymać płatność za dowolny dzień w tym okresie.


Kto kwalifikuje się do otrzymania płatności?

Płatność w wysokości 299 funtów zostanie wypłacona kwalifikującym się gospodarstwom domowym, które otrzymują następujące świadczenia:
  • Universal Credit
  • Income-based Jobseekers Allowance
  • Income-related Employment and Support Allowance
  • Income Support
  • Pension Credit
  • Working Tax Credit - wypłacane przez HMRC, jeśli nie jest również pobierane inne świadczenie testowane pod kątem środków do życia od DWP
  • Child Tax Credit - wypłacane przez HMRC, jeśli nie jest również pobierane inne świadczenie testowane pod kątem środków do życia od DWP

Nie otrzymasz płatności, jeśli otrzymujesz wyłącznie:
  • New Style Employment and Support Allowance (ESA)
  • Contributions-based ESA
  • New Style Jobseeker's Allowance (JSA)

Co zrobić, jeśli nie otrzymałeś płatności?

Nikt nie musi składać wniosku o płatność z tytułu kosztów utrzymania w wysokości 299 funtów; pieniądze automatycznie trafią do kwalifikujących się wnioskodawców, którzy otrzymują kwalifikujące się świadczenie.

Zobacz też:


Jeśli gospodarstwo domowe stanie się uprawnione do płatności z tytułu kosztów utrzymania z mocą wsteczną lub uważa, że ma do niej prawo, ale nie otrzyma jej przed zamknięciem okna płatności, może zgłosić to za pośrednictwem strony GOV.UK od 23 lutego 2024 roku.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Tragiczne zdarzenie w Erdington w Birmingham: mężczyzna zginął kontenerze umieszczonym na przyczepie ciężarówki
 Czytaj następny artykuł:
Cztery obszary w Wielkiej Brytanii, w których Council Tax wzrośnie nawet o 200 GBP