Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Cztery obszary w Wielkiej Brytanii, w których Council Tax wzrośnie nawet o 200 GBP

Miliony gospodarstw domowych zobaczą wzrost swoich rachunków za podatek lokalny w kwietniu, a w niektórych obszarach może on wzrosnąć nawet o 200 funtów.

Kilku radom lokalnym zostało przyznane zielone światło na podniesienie podatku Council Tax o nawet 10% - więcej niż typowe 5%.


Rząd w tym tygodniu potwierdził, że większość władz lokalnych będzie mogła podnieść ten niezbędny rachunek o 5%.

Oznacza to 103 funty dodatkowo rocznie dla typowej nieruchomości w grupie D, która obecnie wynosi 2065 funtów.

Jednak dla niektórych obszarów, które otrzymały specjalne pozwolenie na większe podwyżki, ten sam roczny rachunek może wzrosnąć o 206,50 funta.

Sarah Coles, analityk finansów osobistych w Hargreaves Lansdown, powiedziała: „Biorąc pod uwagę, że rząd nie planuje dać samorządom lokalnym więcej pieniędzy, aby nadążyć za inflacją, prawdopodobne jest, że ogromna liczba z nich zdecyduje się na największy możliwy wzrost”.


Krajowy limit, o ile może wzrosnąć podatek lokalny, jest ustalany przez rząd każdego roku, a następnie stosowany do rachunków od kwietnia.

Następnie każda władza lokalna decyduje, czy wybierze maksimum, a niektóre mogą zdecydować się na mniejszy wzrost podatku lokalnego.

Dokładna kwota, o którą więcej gospodarstwa domowe zapłacą, zależy również od „grupy”, do której należy nieruchomość.

Grupy są oparte na wartości domu — im droższa nieruchomość, tym wyższy będzie podatek lokalny.


Cztery rady zostały teraz upoważnione do podniesienia Council Tax o nawet 10%. Są to:

  • Thurrock,
  • Woking,
  • Slough
  • Birmingham.

Ogłaszając podwyżki, minister Michael Gove ostrzegł, że wszystkie rady „wprowadzające dodatkowe podwyżki, powinny podjąć kroki w celu złagodzenia wpływu na tych, którzy są najmniej w stanie zapłacić”.

Rady mają potwierdzić, o ile wzrosną rachunki za podatek lokalny w nadchodzących tygodniach.

Sarah Coles powiedziała: „Dodatkowe podwyżki zostały przyznane Thurrock, Woking, Slough i Birmingham, ponieważ ich finanse są w tak złym stanie, że potrzebują dodatkowych pieniędzy. Biorąc pod uwagę, jak ceny rosły, utrzymanie podwyżek podatku lokalnego na poziomie 5% przez ostatnie dwa lata było bardzo mile widziane przez podatników, ale oznaczało okropne ściskanie finansów rad”.

Zobacz też:


Ważne jest, aby pamiętać, że każda rada ustala własne stawki i to, ile faktycznie płacą mieszkańcy, jest określone przez grupę podatkową ich nieruchomości.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
DWP wydaje oświadczenie dotyczące dodatku 299 GBP wypłacanego w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Asda uruchamia wielką wyprzedaż w weekend: Frytkownica powietrzna już za 19 GBP