Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie dla podróżnych. Opóźnienia w Wielkiej Brytanii

Tanie linie lotnicze Ryanair wydały dziś ostrzeżenie o potencjalnych zakłóceniach w lotach do/z Wielkiej Brytanii spowodowanych mgłą.

Pasażerowie, których loty mogą zostać zakłócone, zostaną powiadomieni za pomocą SMS lub email.


Wszystkie osoby podróżujące do/z Wielkiej Brytanii w niedzielę i poniedziałek powinny sprawdzić najnowsze aktualizacje dotyczące swoich lotów w aplikacji Ryanair.

„Przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane przez mgłę, która jest poza kontrolą Ryanair i wpływa na wszystkie linie lotnicze operujące do/z Wielkiej Brytanii” - poinformowała linia lotnicza.

Lotnisko w Manchesterze natomiast poinformowało, że doświadczyło znacznych opóźnień lotów przychodzących i wychodzących z powodu gęstej mgły, która spowiła region.

Mieszkańcy Greater Manchester obudzili się w niedzielny poranek, dostrzegając niezwykle mgliste warunki w całym regionie.


Słaba widoczność oraz wprowadzone w związku z tym ograniczenia kontroli ruchu lotniczego spowodowały rozległe zakłócenia dla podróżnych, niektórzy z nich doświadczyli opóźnień przekraczających dwie godziny.

Z powodu problemów z widocznością, kontrolerzy ruchu lotniczego wprowadzili ograniczenia przepływu, co spowolniło liczbę samolotów mogących lądować.

Lotnisko poinformowało, że warunki pogodowe doprowadziły to do sytuacji, w której wiele samolotów krążyło w tzw. wzorach holdingowych nad lotniskiem.

Opóźnione przybycie samolotów miało efekt domina na odloty. Niektórzy pasażerowie zgłaszali w mediach społecznościowych, że ich lot został opóźniony o ponad dwie godziny.


Tablica odlotów na stronie internetowej lotniska pokazywała, że przynajmniej jeden lot został uziemiony na co najmniej dwie godziny, a inne doświadczyły opóźnień przekraczających godzinę.

Rzecznik lotniska powiedział „Manchester Evening News”: „Doświadczyliśmy pewnych problemów spowodowanych niską widocznością, która wpłynęła na loty przychodzące. To spowodowało opóźnienia niektórych lotów wychodzących. Nasz zespół jest dostępny, aby pomóc dotkniętym pasażerom. Pogoda się poprawia, a rozkład lotów wraca do normy. Przepraszamy za wszelkie niedogodności”.

Met Office ostrzegało wcześniej, że „duża ilość niskich chmur, mgły i zamglenia” może się rozwinąć w nocy po intensywnych opadach deszczu w niektórych częściach kraju.

NATS natomiast poinformował natomiast, że podczas mglistej pogody kontrolerzy ruchu lotniczego często muszą zwiększyć odstępy między lądowaniami nawet o 50 procent.

„Zwiększenie odstępów między lądowaniami zmniejsza liczbę samolotów, które mogą lądować w okresie mgły. Oznacza to opóźnienia, które mogą bardzo szybko narastać dla samolotów czekających w powietrzu na swoją kolej do lądowania” – podano w komunikacie.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
8-letni chłopiec zaatakowany przez psa American XL Bully. Aresztowano dwie osoby
 Czytaj następny artykuł:
Pilne ostrzeżenie dla podróżnych z Wielkiej Brytanii posiadających czerwone paszporty