Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

8-letni chłopiec zaatakowany przez psa American XL Bully. Aresztowano dwie osoby

W Bootle w Wielkiej Brytanii, na ulicy Wadham Road, doszło do przerażającego incydentu, w którym 8-letni chłopiec został poważnie ranny po ataku psa rasy XL Bully.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 17:20, kiedy to policja została wezwana na miejsce i odkryła chłopca z poważnymi obrażeniami głowy w przestrzeni wspólnej pewnych bloków mieszkalnych.


Dziecko natychmiast przetransportowano do szpitala, gdzie jego stan określono jako poważny, ale stabilny.

Policja z Merseyside poinformowała, że pies, który zaatakował chłopca, został zabezpieczony.

W związku z tym zdarzeniem aresztowano mężczyznę i kobietę, którzy nie są spokrewnieni z ofiarą.

Amanda Young, w wieku 49 lat, oraz Lewis Young, w wieku 30 lat, obydwoje z Wadham Road w Bootle, zostali oskarżeni o posiadanie psa, który stanowił niebezpieczeństwo i spowodował obrażenia.


Mają się stawić przed sądem magistrackim w Liverpoolu w poniedziałek.

Detektyw inspektor Gary Stratton skomentował zdarzenie, mówiąc: „To był przerażający atak, który spowodował, że konieczne było przeprowadzenia operacji ratującej życie chłopca z powodu obrażeń głowy”.

Podkreślił również, że przypadek ten rzuca światło na potencjalne niebezpieczeństwa, jakie mogą stanowić psy, apelując do wszystkich, którzy mają informacje o niebezpiecznych psach w swojej okolicy, aby zgłaszali to policji w celu podjęcia odpowiednich działań.

Atak ten nastąpił niedługo po wprowadzeniu zakazu posiadania psów rasy XL bully w Anglii i Walii bez specjalnego zezwolenia, co czyni posiadanie takiego psa bez certyfikatu przestępstwem.


Przed wprowadzeniem zakazu zarejestrowano około 40 000 tych psów American XL Bully, jednak może być jeszcze więcej psów bez certyfikatów.

Zakaz ten został wprowadzony po serii ataków w ostatnich latach, a rasa XL Bully została dodana do Ustawy o Niebezpiecznych Psach, nakładając na właścicieli obowiązek trzymania psów na smyczy i w kagańcu w miejscach publicznych. Zakazano również hodowli, sprzedaży, oddawania lub porzucania tych psów.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Czterech chłopców w wieku od 12 do 14 lat aresztowanych pod zarzutem gwałtu
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie dla podróżnych. Opóźnienia w Wielkiej Brytanii