Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair zmusza podróżujących z dziećmi do uiszczenia opłaty 6 GBP

Podróżowanie samolotem może wydawać się coraz droższe, zwłaszcza gdy do ceny biletu doliczone zostają koszty bagażu i wyboru miejsc.

Wiele tanich linii lotniczych, w tym Ryanair, wprowadziło opłaty za możliwość siedzenia obok siebie na pokładzie samolotu. Zasady te dotyczą jednak inaczej osób podróżujących z dziećmi.


Zgodnie z obowiązującą polityką Ryanair, dzieci poniżej 12. roku życia muszą siedzieć obok dorosłego towarzyszącego - podaje Birmingham Live.

Nie oznacza to jednak, że rodziny z małymi dziećmi mogą liczyć na bezpłatne przypisanie miejsc obok siebie.

Chociaż pasażerowie na ogół nie są zobowiązani do płacenia za rezerwację miejsc i mogą zdecydować się na losowo przydzielone miejsce bez dodatkowych kosztów, dorosły podróżujący z dziećmi poniżej 12. roku życia musi opłacić tzw. Obowiązkowe Miejsce Rodzinne (Mandatory Family Seat).

Koszt takiej rezerwacji waha się między 6 a 10 GBP w zależności od lotu.


Ryanair podaje na swojej stronie internetowej: „Ze względów bezpieczeństwa dzieci poniżej 12 roku życia muszą siedzieć obok towarzyszącej im osoby dorosłej, a niemowlęta (w wieku od 8 dni do 23 miesięcy włącznie) muszą siedzieć na kolanach towarzyszącej osoby dorosłej”.

Po dokonaniu płatności za Obowiązkowe Miejsce Rodzinne maksymalnie czworo dzieci na jednego dorosłego z tej samej rezerwacji otrzyma miejsce obok niego bez dodatkowych opłat.

„Obowiązkowa jest rezerwacja miejsca przez osobę dorosłą podróżującą z dziećmi poniżej 12 roku życia (z wyłączeniem niemowląt). Maksymalnie czworo dzieci na każdą osobę dorosłą objętą tą samą rezerwacją otrzyma zarezerwowane miejsce bezpłatnie” – czytamy na stronie Ryanair.

Ryanair podkreśla na swojej stronie internetowej, że zasady te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa, umożliwiając rodzicom siedzenie razem z małymi dziećmi podczas lotu.


Dzięki temu rodziny mogą również dokonać odprawy na swój lot na 60 dni przed odlotem.

Nie jest wymagane, aby inni dorośli lub nastolatki z tej samej rezerwacji rezerwowali miejsca, chyba że chcą siedzieć razem z resztą rodziny.

Zobacz też:


Ta polityka jest częścią szerszego trendu w branży lotniczej, gdzie linie lotnicze szukają sposobów na zwiększenie przychodów poprzez dodatkowe opłaty.

Dla wielu rodzin podróżujących z małymi dziećmi może to oznaczać konieczność uwzględnienia dodatkowych kosztów przy planowaniu podróży.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania zapłaci 370 milionów funtów Rwandzie w ramach umowy o azyl. Dodatkowo 150000 GBP za każdego imigranta
 Czytaj następny artykuł:
Gigant supermarketów w Wielkiej Brytanii planuje redukcję 1500 miejsc pracy