Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pierwsza fala upałów w UK w 2024 roku: Temperatury mogą przekroczyć 25°C!

Po długim okresie chłodniejszej pogody, mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą wreszcie oczekiwać znacznego ocieplenia.

Jak donosi serwis Birmingham Live, pierwsza fala upałów w 2024 roku, podczas której temperatury mają przekroczyć 25°C, jest tuż za rogiem i może przynieść jeszcze wyższe temperatury w maju.


Przełom pogodowy zapowiada się na koniec kwietnia.

Zgodnie z prognozami meteorologa Jamesa Maddena z Exacta Weather, chłodne dni utrzymają się w UK do 20 kwietnia.

Po tej dacie należy spodziewać się stopniowego wzrostu temperatur, które osiągną swoje maksimum w ostatniej dekadzie kwietnia oraz na początku maja.


Jak zaznacza Madden, „nastąpi stabilizacja pogody dzięki utrzymującemu się wyżowi atmosferycznemu, a temperatury zaczną znacząco rosnąć”.

Ciepło może utrzymywać się przez dłuższy czas.

Przewidywania mówią o możliwości wystąpienia temperatur w granicach 25°C, co będzie pierwszym tak gorącym okresem w tym roku.

Co więcej, Madden sugeruje, że może to być początek oficjalnej fali upałów, która utrzyma się przez dłuższy czas.


To zjawisko mogłoby się równać z ciepłymi falami, które dotychczas obserwowano w regionach dotkniętych wpływami klimatu Sahary.

Eksperci zalecają, aby w obliczu nadchodzących upałów mieszkańcy zadbali o odpowiednie przygotowania, w tym ochronę przed słońcem i zapewnienie dostatecznej ilości płynów.

Zobacz też:


Osoby wrażliwe na skrajne temperatury powinny pozostać w chłodnych, zacienionych miejscach, szczególnie w najgorętszych godzinach dnia.

Perspektywy na lato 2024 roku.

Meteorolog James Madden na swojej stronie na Facebooku z Exacta Weather zasugerował także, że latem 2024 roku mogą wystąpić kolejne historyczne fale upałów.

W swoim „Raporcie Letnim na 2024 rok” przewiduje on potencjalne daty i temperatury kolejnych gorących okresów, które mogą wystąpić w czerwcu i lipcu.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii powinni więc przygotować się na gorące lato, a najbliższe tygodnie przyniosą pierwszy przedsmak tego, co może przynieść pełnia letnich miesięcy.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Limit prędkości w Wielkiej Brytanii może zostać zniesiony w najbliższych tygodniach
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania wprowadza reformę systemu zasiłków. Wstrzymano płatności dla 31 000 osób