Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania wprowadza reformę systemu zasiłków. Wstrzymano płatności dla 31 000 osób

W związku z trwającym procesem przejścia z dotychczasowego systemu zasiłków na Universal Credit brytyjski rząd rozpoczął tzw. zarządzaną migrację.

W jej ramach, osoby otrzymujące zasiłki z tytułu Tax Credits muszą przejść na nowy system – w przeciwnym razie mogą stracić prawo do dalszego wsparcia.


Alarmujące jest, że według najnowszych danych, przeszło 31,000 gospodarstw domowych już doświadczyło wstrzymania wypłat.

Zarządzana migracja to procedura, w ramach której beneficjenci starych zasiłków (m.in. Working Tax Credit, Child Tax Credit, Income Support) są przenoszeni do systemu Universal Credit.

To nowa forma wsparcia, która zastępuje sześć dotychczasowych świadczeń i ma na celu ich uproszczenie.

Zobacz też:


Proces ten został wprowadzony po pilotażu w lipcu 2019 roku i ma potrwać do marca 2025 roku.

Nieprzejście na Universal Credit w wyznaczonym terminie trzech miesięcy od otrzymania powiadomienia skutkuje automatycznym wstrzymaniem wypłat zasiłków.


Według raportu organizacji walczącej z biedą Z2K, błędne zarządzanie migracją przez Department for Work and Pensions (DWP) doprowadziło do tego, że gospodarstwa domowe straciły łącznie ponad 129 milionów funtów.

Szczególnie zagrożone są osoby starsze, chore oraz niepełnosprawne, które mogą mieć trudności z adaptacją do systemu online wymaganego przez Universal Credit.

Organizacje charytatywne, takie jak Mind, The Trussell Trust, czy Health and Mental Health Policy Institute, wyrażają obawy, że bez odpowiedniego wsparcia, te osoby mogą zostać bez środków do życia.

Osoby otrzymujące zasiłki powinny jak najszybciej reagować na otrzymane zawiadomienia o migracji.

Zaleca się także skorzystanie z kalkulatorów świadczeń dostępnych online, które pomogą ocenić, czy przejście na Universal Credit będzie korzystne finansowo.


Organizacja Citizens Advice oferuje również bezpłatną pomoc prawną i doradczą w ramach programu „Help to Claim”.

Rząd zapewnia, że około 1,4 miliona osób będzie lepiej sytuowanych po przejściu na Universal Credit, jednak około 900,000 może odczuć spadek dochodów.

Dla tych, którzy stracą na zmianach, przewidziano jednorazowe płatności kompensacyjne, ale tylko jeśli zgłoszą się w wyznaczonym terminie.


Każdy, kto otrzymał lub otrzyma powiadomienie o konieczności migracji do Universal Credit, powinien jak najszybciej zareagować, aby zabezpieczyć swoje finanse.

Ignorowanie wezwań może prowadzić do trudności finansowych i utraty kluczowego wsparcia.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Pierwsza fala upałów w UK w 2024 roku: Temperatury mogą przekroczyć 25°C!
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair wydaje ważne ostrzeżenie dla podróżnych