Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair wydaje ważne ostrzeżenie dla podróżnych

Przygotowując się do zagranicznych podróży, większość z nas zdążyła już przyzwyczaić się do korzystania z cyfrowych kart pokładowych.

Są one wygodne, ekologiczne i zazwyczaj – dostępne na wyciągnięcie ręki w naszym smartfonie.


Niestety, jak informuje linia lotnicza Ryanair, istnieją miejsca, gdzie ta nowoczesna forma check-inu jeszcze nie zadziała.

Przed wyjazdem do tych popularnych kierunków turystycznych, koniecznie wydrukuj swoją kartę pokładową!

Dwa turystyczne hot-spoty bez wsparcia dla cyfrowych technologii

Choć Ryanair pozwala na korzystanie z mobilnych kart pokładowych na większości lotnisk, na których operuje, to ostrzega o wyjątkach.

Jak podaje oficjalne źródło linii lotniczej, pasażerowie udający się do Turcji lub Maroka, będą musieli mieć papierową wersję swojej karty pokładowej.

Dodatkowo jedno z lotnisk w Albanii – lotnisko w Tiranie, również nie akceptuje cyfrowych odpowiedników.

Jak się przygotować do lotu z „analogowym” biletem?

Ryanair ostrzega wszystkich podróżujących do wyżej wymienionych destynacji, aby nie zapomnieli o konieczności wydrukowania kart pokładowych.

Można to zrobić samodzielnie, korzystając z opcji dostępnych na stronie internetowej Ryanair.com lub w aplikacji mobilnej Ryanair, dostępnej na różne platformy.

Alternatywnie, linia oferuje możliwość wydrukowania karty pokładowej bezpośrednio na lotnisku, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą.

Zgodnie z obowiązującymi taryfami, opłata za ponowne wydanie karty to 20 EUR, natomiast opłata za odprawę na lotnisku wynosi 55 EUR – a w przypadku lotów z Hiszpanii 30 EUR.


Ryanair podkreśla, że nie ma żadnych ukrytych opłat za korzystanie z ich cyfrowych usług. Jeżeli pasażer nie chce płacić za wybór miejsca, może skorzystać z opcji losowego przydziału, który jest całkowicie darmowy.

Podczas planowania międzynarodowych podróży, warto jednak sprawdzić nie tylko przepisy wizowe i sanitarne, ale także lokalne zasady dotyczące odprawy lotniczej.

Warto też pamiętać o potrzebie wydrukowania karty, jeśli lecimy do Turcji, Maroka lub z lotniska w Tiranie.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania wprowadza reformę systemu zasiłków. Wstrzymano płatności dla 31 000 osób
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany w systemie imigracyjnym