Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii

Z uwagi na rosnącą liczbę kontrowersji, HMRC ostrzega przed firmami oferującymi zwroty podatków, które mogą pozbawić gospodarstwa domowe setek funtów należnych im zwrotów z HMRC.

Te nieuregulowane w Wielkiej Brytanii firmy pobierają znaczną część zwrotu podatkowego, którego klienci mogliby domagać się samodzielnie i bezpłatnie.


Firmy te, działając w ramach nieuregulowanego rynku, pobierają wysokie opłaty, które mogą sięgać nawet 40% uzyskanego zwrotu.

Zmiany regulacyjne wprowadzone przez HMRC w styczniu 2023 roku miały na celu utrudnienie tego rodzaju działalności, co doprowadziło do upadku wielu z nich.

Zobacz też:


Niektóre z tych firm wykorzystują kalkulatory podatkowe do zbierania danych osobowych, które mogą być następnie wykorzystywane do składania roszczeń.

Klienci mogą nieświadomie rozpocząć proces ubiegania się o zwrot podatku, korzystając z tych narzędzi, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji.


Meredith McCammond z grupy Low Incomes Tax Reform Group (LITRG) podkreśla, że podatek jest trudnym tematem dla wielu osób, a agenci podatkowi często przedstawiają się jako eksperci techniczni, przez co podatnicy czują się zagubieni.

HMRC oferuje narzędzia, które umożliwiają samodzielne ubieganie się o zwrot podatku bezpośrednio przez podatników, co eliminuje potrzebę korzystania z usług pośredników.

Użytkownicy mogą sprawdzić swoje saldo podatkowe i potencjalny zwrot w ciągu zaledwie 15 minut, korzystając z prostych narzędzi dostępnych na stronie HMRC.


Jakie Opłaty Pobierają Firmy?

Oto przykłady opłat pobieranych przez niektóre firmy:
  • Tax Returned: 28% plus £50 (plus VAT na obie kwoty)
  • Your Tax Refund: 30% z VAT (minimum £15)
  • Marriage Allowance Agency: 35% plus VAT plus £100
  • Fast Track Reclaim: 36% plus VAT (minimum £30)
  • Rebate Gateway: 39% plus VAT (minimum £35)
  • Your Claim Matters: 40% plus VAT

Jak Unikać Niepotrzebnych Opłat?

Eksperci radzą, aby podatnicy byli ostrożni, przekazując swoje dane osobowe i byli sceptyczni co do obietnic łatwych pieniędzy.

Jeśli oferta wydaje się zbyt dobra, aby była prawdziwa, najprawdopodobniej tak właśnie jest.

Zamiast korzystać z usług firm trzecich, warto skorzystać z bezpośrednich narzędzi oferowanych przez HMRC, co gwarantuje, że podatnik otrzyma całość należnego mu zwrotu.


Podczas gdy firmy oferujące zwroty podatków mogą wydawać się wygodnym rozwiązaniem, często wiążą się z wysokimi opłatami i potencjalnym ryzykiem.

Najbezpieczniejszym i najbardziej opłacalnym podejściem jest bezpośrednie korzystanie z usług HMRC, które są przejrzyste i skuteczne.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Anglia na czele. Młode Brytyjki piją, palą i używają e-papierosów częściej niż chłopcy
 Czytaj następny artykuł:
Incydent w Birmingham New Street: Tysiące pasażerów utknęło na stacjach i w pociągach