Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Met Office wydaje nowe ostrzeżenie pogodowe o burzach w Wielkiej Brytanii

Met Office wydało nowe ostrzeżenie pogodowe po nocnych burzach w częściach Wielkiej Brytanii.

Kolejne burze mogą prowadzić do zakłóceń i powodzi w niektórych obszarach Midlands, wschodniej Anglii oraz Walii, a także w sąsiednich regionach.


Burze mogą spowodować zakłócenia w ruchu drogowym, a Met Office ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i częstymi uderzeniami piorunów.

Niektóre drogi na południowym zachodzie Anglii pozostają zamknięte z powodu uszkodzeń po burzach, które miały miejsce w nocy ze środy na czwartek.

Najnowsze ostrzeżenie pogodowe obowiązuje od 12:00 do 23:59 czasu brytyjskiego (BST).

Możliwe powodzie mogą prowadzić do trudnych warunków na drogach i zamknięcia niektórych z nich.


Burze prawdopodobnie rozwiną się w czwartek po południu i wieczorem, przemieszczając się powoli na zachód lub północny zachód od wschodu.

Osoby mieszkające w obszarach zagrożonych powodzią powinny odpowiednio się przygotować.

Chociaż ostrzeżenie dotyczy wielu miejsc, to zjawiska pogodowe będą bardzo rozproszone – niektóre miejsca mogą pozostać całkowicie suche, podczas gdy inne mogą doświadczyć znacznych opadów.


Ostatnie ostrzeżenie występuje po spektakularnych burzach, które przeszły przez południową Anglię i Walię w środową noc, budząc wielu ludzi wczesnym rankiem w czwartek dramatycznymi uderzeniami piorunów.

Burze spowodowały tysiące błysków piorunów w regionie, co wzbudziło duże zainteresowanie na portalach społecznościowych.

Mimo ostrzeżenia przed burzami meteorolodzy spodziewają się, że zła pogoda i burze ustąpią w ciągu dnia.


W innych regionach prognozowane jest słoneczne popołudnie, a niektóre miejsca mogą nawet doświadczyć najcieplejszego dnia w roku. Wschodnia Anglia może spodziewać się temperatur do 22°C.

Północna Anglia, Irlandia Północna i Szkocja powinny pozostać głównie suche, z temperaturami w okolicach 20 stopni Celsjusza, natomiast wschodnie wybrzeże Anglii będzie raczej chłodne z temperaturami między 13°C a 14°C.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Tragedia w Londynie: Chłopiec zginął w ataku mieczem samurajskim
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania wprowadza duże zmiany finansowe w maju. 9 punktów, które wpłyną na Twój portfel