Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tragedia w Londynie: Chłopiec zginął w ataku mieczem samurajskim

W Londynie doszło do szokującego incydentu, w wyniku którego 14-letni Daniel Anjorin zginął w ataku mieczem samurajskim.

Sprawca, Marcus Aurelio Arduini Monzo, hiszpańsko-brazylijski obywatel z Newham na wschodzie Londynu, stanął przed sądem oskarżony o morderstwo oraz o dwie próby morderstwa.


Atak miał miejsce we Wtorek w Hainault w północno-wschodnim Londynie.

Oprócz tragicznej śmierci Daniela, w wyniku zdarzenia rannych zostało cztery osoby, w tym dwóch oficerów Metropolitan Police.

Monzo, który ma 36 lat, został formalnie oskarżony o morderstwo, dwie próby morderstwa, ciężkie uszkodzenie ciała, włamanie z użyciem przemocy oraz posiadanie narzędzia z ostrzem.

Monzo pojawił się przed Westminster Magistrates' Court, gdzie został tymczasowo aresztowany.


Podczas krótkiego przesłuchania ubrany w szary dres Monzo potwierdził jedynie swoje dane osobowe.

Paul Goldspring, główny sędzia, zdecydował o przetrzymaniu oskarżonego w areszcie do kolejnego posiedzenia sądu, które ma odbyć się w Old Bailey.

Szkoła, do której uczęszczał Daniel – Bancroft's School w Woodford Green, opisała jego śmierć jako „głęboki szok i smutek”.


Daniel był cenionym uczniem, którego nagła śmierć wstrząsnęła zarówno gronem pedagogicznym, jak i uczniami.

Rodzina Daniela wyraziła swoje uczucia w rozmowie z dziennikarzami, mówiąc, że był „cudownym dzieckiem”, które było „bardzo kochane” i „pracowite”. „Jego śmierć pozostawia ogromną pustkę w rodzinie”, dodała rodzina.

Zobacz też:


Jaswant Narwal, główny prokurator koronny dla CPS London North, przypomniał o aktywnych postępowaniach karnych przeciwko oskarżonemu oraz o prawie do uczciwego procesu.

Podkreślił, że niezmiernie ważne jest, aby nie dochodziło do żadnych publikacji, komentarzy czy dzielenia się informacjami online, które mogłyby wpłynąć na przebieg sprawiedliwego procesu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne ostrzeżenie dla milionów posiadaczy kart kredytowych w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Met Office wydaje nowe ostrzeżenie pogodowe o burzach w Wielkiej Brytanii