Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące pasażerów zatrzymanych przez kontrolę bezpieczeństwa na głównym lotnisku w Wielkiej Brytanii

Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii wybierających się na wakacje w tym roku mogą napotkać problemy przy kontroli bezpieczeństwa, według doniesień z głównych lotnisk w Wielkiej Brytanii.

Na lotniskach w całym kraju instalowane są nowe skanery CT, które w teorii pozwalają pasażerom uniknąć reguł dotyczących płynów w pojemnikach do 100 ml.


Jednak różnice w tempie wprowadzania nowych technologii wprowadzają zamieszanie wśród podróżnych.

Chociaż niektóre lotniska, takie jak Teesside, London City i Aberdeen, już wdrożyły nowe skanery, inne, w tym Birmingham i Liverpool, nie zdążyły jeszcze zaktualizować swojego sprzętu.

Skanery CT pozwalają zwiększyć dozwoloną ilość płynów do dwóch litrów oraz eliminują potrzebę wyjmowania laptopów i innych elektronicznych urządzeń z bagażu podręcznego, co powinno przyspieszyć proces kontroli bezpieczeństwa.


W Birmingham, jak podaje lotnisko, nawet 15% pasażerów doświadcza odrzucenia ich bagażu podręcznego na linii bezpieczeństwa z powodu niewłaściwego przygotowania płynów, mylnie sądząc, że nowe zasady już obowiązują.

Odrzucenie bagażu prowadzi do opóźnień i wydłużenia kolejek, co generuje dodatkowy stres dla podróżnych.

Rzecznik Birmingham Airport apeluje do pasażerów, aby dokładnie sprawdzali aktualne przepisy dotyczące płynów zarówno na lotniskach odlotów, jak i przyjazdów, gdyż przepisy mogą się różnić w zależności od lokalizacji.


Przypomina również, że wszystkie płyny o pojemności do 100 ml powinny być pakowane w przezroczyste woreczki i muszą być łatwo dostępne do kontroli na lotnisku.

Departament Transportu ustalił termin czerwca 2024 roku, do którego wszystkie brytyjskie lotniska mają obowiązek zainstalować nowe skanery.

Mimo przewidywanych trudności w początkowym okresie oczekuje się, że pełne wdrożenie technologii CT znacząco usprawni przepływ pasażerów i zwiększy ogólną wydajność procesów bezpieczeństwa.


Podczas gdy lotniska przechodzą technologiczną transformację, ważne jest, aby podróżni byli dobrze poinformowani i przygotowani na ewentualne różnice w procedurach bezpieczeństwa.

Ostatecznie, nowe skanery CT mają na celu ułatwienie podróży, jednak do tego czasu pasażerowie muszą być cierpliwi i uważnie śledzić komunikaty lotniskowe.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Pełna lista lokali gastronomicznych o zerowej ocenie higieny w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Pilne ostrzeżenie dla milionów posiadaczy kart kredytowych w Wielkiej Brytanii