Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Nadchodzi cieplejszy tydzień: Temperatury w Wielkiej Brytanii osiągną 23°C

Po mieszanej pogodzie w weekend majowy, mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą spodziewać się cieplejszego i bardziej stabilnego tygodnia.

Prognozy meteorologiczne przewidują, że temperatury mogą osiągnąć nawet 23°C, co będzie miłym powiewem ciepła po ostatnich zmiennych warunkach.


Ellie Glaisyer, meteorolog z Met Office, przewiduje, że początek tygodnia przyniesie słoneczne przejaśnienia w wielu częściach kraju.

Chociaż północna Szkocja i północna Anglia mogą jeszcze doświadczyć przelotnych opadów, w większości regionów prognozowana jest stabilizacja pogody.

W ciągu tygodnia, wraz z poprawą warunków atmosferycznych, temperatura zacznie stopniowo rosnąć.

„Ogólnie będzie dużo spokojniej w tym tygodniu,” powiedział Glaisyer.


„Temperatury we wtorek mogą przekroczyć 20 stopni Celsjusza w południowej części kraju, a później w tygodniu możemy spodziewać się temperatur rzędu 22°C do 23°C. Na północy kraju temperatura może osiągnąć 19 stopni” - dodał.

Znacząca poprawa pogody wiąże się z rosnącym wyżem, który zacznie wpływać na pogodę w Wielkiej Brytanii od środy.

Przewidywane jest, że ten obszar wysokiego ciśnienia przyniesie ze sobą stabilniejszą, cieplejszą i suchszą pogodę, co jest dobrym prognostykiem dla tych, którzy planują spędzać czas na świeżym powietrzu.


Wzrost temperatury to doskonała okazja, aby cieszyć się wiosennym słońcem, zanim nadejdzie typowo brytyjska, zmienna pogoda.

Cieplejsze temperatury i mniej opadów sprzyjają planowaniu wycieczek i innych aktywności na świeżym powietrzu, co z pewnością ucieszy wielu mieszkańców i turystów w Wielkiej Brytanii.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii otrzymują niespodziewane zwroty podatkowe sięgające 3000 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Tak wyglądają nowe skanery na lotnisku w Wielkiej Brytanii. Bez ograniczeń płynów i wyjmowania laptopów