Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii otrzymują niespodziewane zwroty podatkowe sięgające 3000 GBP

W obliczu rosnących kosztów życia, mieszkańcy Wielkiej Brytanii otrzymują od HM Revenue and Customs (HMRC) brązowe koperty, które mogą przynieść nieco radości.

Niektórzy podatnicy odkrywają w nich zwroty podatkowe sięgające 3,000 funtów, co jest znacznym wsparciem finansowym.


Lily Russell Jones, pisząca dla "The Times", podzieliła się swoim doświadczeniem otrzymania czeku na 1,940 funtów od HMRC.

W towarzyszącym liście poinformowano ją, że zapłaciła za dużo podatku dochodowego. Okazało się, że przez niemal rok miała przypisany niewłaściwy kod podatkowy, przez co jej wynagrodzenie netto było zbyt niskie.

„Podejrzewałam, że moja wypłata jest za niska, ale zakładałam, że popełniłam błąd w obliczeniach mojego podatku i składek emerytalnych. Jak tysiące innych pracowników, sądziłam, że HMRC prawidłowo obliczyło należności – nigdy nie przypuszczałam, że płacę za dużo o 177 funtów miesięcznie” - napisała.

Badanie przeprowadzone przez Canada Life na próbie 2,000 osób wykazało, że 31% tych, którzy sprawdzili swój kod podatkowy, odkryło w nim błędy.


Co więcej, około 18% przyznało, że nigdy nie sprawdzało swojego kodu podatkowego.

Około 75% osób, które kiedykolwiek miały błędny kod podatkowy, stwierdziło, że w wyniku tego zapłaciło za dużo podatku, średnio o 689 funtów. Około 17% odkryło, że zapłaciło za mało i średnio byli dłużni 783 funty”.

Jak Działa System Kodów Podatkowych

Na swojej stronie internetowej, HMRC wyjaśnia, że w większości przypadków automatycznie aktualizuje kod podatkowy, gdy dochód się zmienia.

Informacje te zazwyczaj pochodzą od pracodawcy. Jeśli HMRC posiada błędne informacje o dochodach, kod podatkowy może być niewłaściwy.


Jeśli podejrzewasz, że twój kod podatkowy jest nieprawidłowy, możesz skorzystać z serwisu online do sprawdzania podatku dochodowego, aby odświeżyć swoje dane zatrudnienia lub poinformować HMRC o zmianach w dochodach, które mogły wpłynąć na twój kod podatkowy.

Niespodziewane zwroty podatkowe od HMRC mogą być znaczącym wsparciem finansowym dla wielu osób.

Jest to też przypomnienie o znaczeniu regularnego sprawdzania i aktualizowania swoich danych podatkowych, aby uniknąć niepotrzebnych strat finansowych i maksymalizować swoje prawa do ewentualnych zwrotów.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Stopy procentowe w Wielkiej Brytanii pozostaną na najwyższym poziomie od 16 lat
 Czytaj następny artykuł:
Nadchodzi cieplejszy tydzień: Temperatury w Wielkiej Brytanii osiągną 23°C